افزایش قیمت طلا ناشی از ضعف آمارهای اقتصادی آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 107583
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1394 - 11:02
اتاق نیوز: گزارش اخیر اقتصادی آمریکا که جمعه گذشته منتشر شد، نشان داد که اقتصاد این کشور به اندازه کافی قوی نیست که بانک مرکزی آن از ماه ژوئن (خرداد) اقدام به افزایش نر...
اتاق نیوز: گزارش اخیر اقتصادی آمریکا که جمعه گذشته منتشر شد، نشان داد که اقتصاد این کشور به اندازه کافی قوی نیست که بانک مرکزی آن از ماه ژوئن (خرداد) اقدام به افزایش نرخ بهره کند.
ضریب اطمینان مصرف کننده در ماه مه بیش از آنچه انتظار می رفت کاهش پیدا کرده است. ایگن وینبرگ تحلیلگر بانک کامرز آلمان گفت: اگر آمارهای اقتصادی آمریکا همچنان ضعیف باشند، قیمت طلا افزایش خواهد یافت. قیمت طلا نسبت به گمانه زنی ها در مورد نرخ بهره حساس است، زیرا نرخ بهره بالاتر، هزینه فرصت نگهداری طلا را افزایش می دهد. قیمت تحویل فوری طلا جمعه گذشته در پایان معاملات بازار لندن سه دهم درصد افزایش یافت و به 1224.53دلار در هر اونس رسید. قیمت طلا این هفته در بازار لندن 3 درصد بالا رفت. در بازار لندن همچنین، قیمت تحویل فوری نقره با 0.5 درصد افزایش به 17.51 دلار، پلاتین با 0.5 درصد افزایش به 1164.44 دلار و پالادیوم با 1.3 درصد افزایش به 791.50 دلار در هر اونس رسید.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید