بانک مهر اقتصاد و آرمان در حال اخذ مجوز | اتاق خبر
کد خبر: 107600
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1394 - 11:12
اتاق نیوز: معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه بانک مهر اقتصاد و موسسه آرمان در حال حاضر مجوز بانک مرکزی را ندارند، گفت: این بانک و موسسه در حال گرفتن مجوز هستند....
اتاق نیوز: معاون نظارتی بانک مرکزی با اعلام اینکه بانک مهر اقتصاد و موسسه آرمان در حال حاضر مجوز بانک مرکزی را ندارند، گفت: این بانک و موسسه در حال گرفتن مجوز هستند.
حمید تهران فر معاون نظارتی بانک مرکزی با حضور در برنامه پایش درباره مؤسسات مالی مجاز گفت: ما اسامی مؤسسات مالی مجاز را در سایت بانک مرکزی گذاشته‌ایم. از مؤسسات غیر مجاز ما تعداد زیادی را شناسایی و تعداد زیادی را نیز هنوز شناسایی نکردیم ، این مؤسسات در کشور پراکنده هستند . وی گفت: برای اینکه مردم ما بدانند چه مؤسساتی مجاز هستند ما اسامی مؤسسات مالی مجاز را در رسانه‌ها و سایت بانک مرکزی اعلام می‌کنیم . لیست بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز هر از گاهی به روز می‌شود . تهران فر در پاسخ به این سؤال که آیا موسسه فرشتگان دارای مجوز از بانک مرکزی است گفت : موسسه فرشتگان در موسسه آرمان ادغام شده ، اکنون موسسه فرشتگان وجود ندارد بلکه موسسه اعتباری آرمان هست . موسسه مالی و اعتباری آرمان هم اکنون مجوز ندارد ولی تا چند وقت دیگر مجوز می‌گیرد . تهران فر افزود : موسسه اعتباری آرمان در حال گذراندن برخی مقرراتی است که بانک مرکزی به این موسسه تحمیل کرده تا بتواند مجوز خود را دریافت کند . وی در پاسخ به این سؤال که چرا موسسه آرمان هم اکنون جمله " تحت نظارت بانک مرکزی را می‌نویسد " گفت : نه این موسسه این جمله را دیگر بکار نمی‌برد ، تا دو سال پیش می‌نوشتند ولی از دو سال پیش به این طرف نمی‌نویسند . معاون نظارتی بانک مرکزی گفت : بانک مهر اقتصاد نیز مانند موسسه آرمان همین حالت را دارد و در حال گرفتن مجوز است ولی هم اکنون مجوز ندارد . فکر می‌کنم چهار یا پنج موسسه و بانک هستند که در جریان گرفتن مجوز اند . وی در پاسخ به این سؤال که هر کدام از مؤسسات زیر آیا از بانک مرکزی مجوزی دارند یا خیر گفت : - بانک آینده : مجوز دارد - موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج : مجوز ندارد - موسسه اعتباری کوثر : مجوز دارد - موسسه اعتباری عسکریه : مجوز دارد - موسسه اعتباری توسعه : مجوز دارد - موسسه مالی اعتباری میزان : مجوز ندارد از اول هم مجوز نداشته است .
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید