پیش نویس سند سلامت جوانان تدوین شد | اتاق خبر
کد خبر: 108121
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1394 - 11:16
رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس یکی از برنامه‌های این اداره را آموزش معیار همسرگزینی عقلایی در راستای ترویج ازدواج سالم بیان کرد....
رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس یکی از برنامه‌های این اداره را آموزش معیار همسرگزینی عقلایی در راستای ترویج ازدواج سالم بیان کرد.
اتاق نیوز - دکتر گلایل اردلان در نشست خبری هفته سلامت جوانان، با بیان این که 49.9 درصد زنان و 50.4 درصد آقایان در کشور در گروه سنی 18 تا 30 سال قرار دارند، گفت: 71.4 درصد جوانان نیز در شهر زندگی می‌کنند و این نشان می‌دهد که اغلب جوانان شهرنشین هستند. رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به این که 40.8 درصد آقایان و 59.2 درصد زنان در این گروه سنی اضافه وزن دارند، افزود: تغییر در سبک زندگی و تغذیه سالم از اولویت‌های لازم در برنامه‌های سلامت جوانان است. وی ضمن اشاره به افزایش میانگین سن ازدواج، افزود: در حال حاضر میانگین سن ازدواج در مردان بین 27 تا 30 سال و در زنان 23 تا 24 سال است. اردلان در ادامه، با اشاره به یکی از بندهای سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر ازدواج سالم، گفت: برنامه‌هایی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و رفتارهای مخاطره آمیز در میان جوان در اداره سلامت جوانان وزارت بهداشت دنبال می‌شود. بنابر اعلام وب‌دا، وی آموزش معیار همسرگزینی عقلایی را یکی از برنامه‌های این اداره در راستای ترویج ازدواج سالم بیان کرد و گفت: یکی از راهکارها در این راستا توانمند کردن مسئولین و جوانان در زمینه گروه‌های هدف از جمله 200 هزار دانشجوی پزشکی و پیراپزشکی است. رییس اداره جوانان دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با بیان این که حدود 30 هزار بروشور در خصوص ازدواج سالم طراحی و توزیع شده است، افزود: همچنین استفاده از اساتید روانشناس و مشاورین سلامت خانواده در 15 دانشگاه علوم پزشکی از دیگر برنامه‌ها در راستای ترویج ازدواج سالم است. اردلان در ادامه از تهیه پیش نویس سند سلامت جوانان خبر داد و گفت: این سند شامل سلامت باروری و ازدواج، سلامت روان، سلامت اجتماعی، سلامت سوانح و حوادث، نظام ارائه خدمات، ترویج سبک زندگی سالم و پیشگیری از اعتیاد است که با همکاری وزارت ورزش و جوانان در شورای عالی بررسی خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید