900 مورد سقط جنین در خراسان رضوی | اتاق خبر
کد خبر: 108238
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1394 - 05:08
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت:900 مورد سقط جنین معلول در استان طی پنج سال گذشته به صورت قانونی انجام شده است....
معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت:900 مورد سقط جنین معلول در استان طی پنج سال گذشته به صورت قانونی انجام شده است.
 اتاق نیوز -  «دکتر مریم رضایی» افزود: این تعداد سقط درمانی با معرفی مراکز ژنتیک و صدور مجوز قانونی از سوی پزشکی قانونی در استان انجام شده است. وی گفت: مراکز مشاوره ژنتیک در استان در صورتی که به تشخیص قطعی وجود معلولیت در جنین برسند ضمن اعلام به خانواده مدارک و مستندات را طی نامه‌ای به اداره کل پزشکی قانونی اعلام و با مجوز رسمی این اداره عمل سقط توسط متخصص زنان انجام می‌شود. وی تاکید کرد: تشخیص معلولیت در جنین و انجام عمل سقط در حاملگی زیر 20 هفته انجام می‌شود. رضایی بدون اشاره به آمار، بیان کرد: در این موارد جنین مبتلا به معلولیت‌های ژنتیک می‌باشد که اغلب نیز سندوم دان فراوانی بیشتری دارد. وی بیان کرد: طبق قانون سقط درمانی با تشخیص قطعی سه پزشک متخصص و تایید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری جنین که به علت عقب افتادگی یا ناقص الخلقه بودن موجب حرج مادر است و یا بیماری که با تهدید جانی مادر توأم باشد قبل از ولوج روح (چهار ماه) با رضایت زن مجاز میباشد و مجازات و مسوولیتی متوجه پزشک مباشر نخواهد بود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید