مزایده چهارم استقلال و پرسپولیس را لغو می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 109187
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1394 - 15:52
اتاق نیوز - رئیس فراکسیون ورزش از برگزاری جلسه این فراکسیون برای بررسی نحوه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در روز سه‌شنبه (5 خرداد) خبر داد و گفت: اگ...
اتاق نیوز - رئیس فراکسیون ورزش از برگزاری جلسه این فراکسیون برای بررسی نحوه واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی در روز سه‌شنبه (5 خرداد) خبر داد و گفت: اگر نظر مجلس در مورد مزایده چهارم این دو باشگاه تامین نشود صد در صد این مزایده را کنسل می‌کنیم.
مقداد نجف نژاد اظهار کرد: هیأت رییسه فراکسیون ورزرس در روز سه‌شنبه هفته جاری جلسه‌ای را با حضور مسئولان وزارتخانه‌های صنعت،‌ ورزش، اقتصاد، سازمان خصوصی سازی و مدیران دو خودروساز جهت واگذاری دو باشگاه در مزایده چهارم را ساعت 12 در مجلس برگزار می‌کند. وی با بیان اینکه نظر ما عدم برگزاری مزایده چهارم بود گفت: اگر آینده دو باشگاه تضمین نباشد و ما به طور دقیق از روند واگذاری قانع نشویم حتما مزایده چهارم را به شکل قانونی کنسل می‌کنیم. رئیس فراکسیون مجلس ادامه داد: ما در روش جدید این پیش بینی را لحاظ کردیم که ضمن واگذاری از ظرفیت‌ها و فرصت‌ها به نحو احسنت استفاده شد. آینده دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ به همین دلیل باید نقش هواداران و پیشکسوتان را در واگذاری جدی‌تر در نظر گیریم. وی تاکید کرد: طبق قانون بعد از برگزاری دومین و یا سومین مزایده باید روش‌های دیگر قانونی به کار گرفته شود؛ حتی اگر خانه برای فروش به بنگاهی سپرده شود اگر میزان بازدید از آن خانه بیش از حد باشد آن خانه شانیت‌اش را از دست می‌دهد. باید شان دو باشگاه حفظ شود. اعتقاد ما این است که شان این دو باشگاه بعد از مزایده سوم شکسته شد و باید مجدد احیا شود. وی گفت: بر همین اساس طرح دو فوریتی برای رفع ابهامات و تعیین راهکاری برای واگذاری درست و کارآمد دو باشگاه تهیه شده که به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد. وی همچنین یادآور شد: واگذاری این دو باشگاه در قانون بودجه 93 آمده بود که یک سال از آن می‌گذرد؛ به همین دلیل به نظر ما دولت باید با منقضی کردن این قانون برای واگذاری مجددا از مجلس تعیین تکلیف می‌کرد. در شرایط فعلی نیز اگر نظر مجلس در مورد نحوه واگذاری به اشخاص حقوقی و یا حقیقی تعیین نشود صد در صد مزایده را کنسل می‌کنیم. راهکار این مزایده نیز در قانون پیش بینی شده است. به گفته وی، اگر قرار باشد آینده این دو باشگاه باعث ایجاد اضطراب برای 20 میلیون هوادار دو باشگاه شود چه بهتر است که همین امروز این اقدام پیشگیرانه را انجام دهیم. جلسه فراکسیون مجلس در همین راستا برگزار می‌شود تا نظر 252 نماینده که عضو فعال فراکسیون وزرش نیز هستند تعیین گردد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید