اگر آمریکایی‌ها مذاکرات را برهم بزنند، یک رسوایی دیگر برایشان است | اتاق خبر
کد خبر: 110196
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1394 - 13:22
اتاق نیوز - ‌نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس معتقد است اگرآمریکایی‌ها مذاکرات را برهم بزنند یک رسوایی دیگر برای آنان خواهد بود....
اتاق نیوز - ‌نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس معتقد است اگرآمریکایی‌ها مذاکرات را برهم بزنند یک رسوایی دیگر برای آنان خواهد بود.
سید امیرحسین قاضی‌زاده اظهار کرد: روند به نتیجه رسیدن مذاکرات طولانی خواهد بود. وی همچنین با اشاره به حضور هفته گذشته وزیرامور خارجه در مجلس گفت: نمایندگان سوالاتی در خصوص روند مذاکرات از تیم مذاکره کننده مطرح کردند و آقای ظریف هم جواب‌هایی دادند و تمامی بحث‌ها به آینده موکول شد، آقایان هم اطمینان خاطر دادند که تذکرات در مجلس را لحاظ کنند. وی اضافه کرد: ملاحضاتی که همه نمایندگان و نظام دارند این است که باید توافقی انجام شود که خواسته‌های ملت ایران در آن رعایت شود و آقایان قول دادند که حتما در متن نهایی این ملاحضات رعایت شود. قاضی‌زاده با بیان اینکه بهانه برهم زدن مذاکرات را آمریکایی‌ها فراهم کردند، گفت: آمریکایی‌ها هر وقت بخواهند می‌توانند مذاکرات را برهم بزنند اما ما باید مذاکرات را به نتیجه برسانیم، بگذارید آمریکایی‌ها برهمش بزنند. وی ادامه داد: آمریکایی‌ها چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب هر وقت با ما وارد بحث شدند نشان دادند که نه تنها با ما بلکه با دیگران نیز به عهدشان وفادار نیستند و نمی‌شود رویشان حساب کرد، نمونه آن در قرارداد الجزایر به خوبی دیده می‌شود. نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش دولت و نمایندگان برای به نتیجه رسیدن مذاکرات گفت: فکر نمی‌کنیم لابی صهیونسیم اجازه بدهد اتفاق مثبتی در این توافق بیافتد، اما ما وظیفه داریم که این ماجرا را به نتیجه برسانیم و این را دنبال می کنیم و نمایندگان و دولت تلاش می‌کنند در یک فضای مذاکراتی این کار به نتیجه برسد. قاضی‌زاده در مورد فضای کلی مجلس نسبت به مذاکرات نیز گفت: ما با متون کار داریم و سوالاتی می‌کنیم و آنها هم جواب می دهند و وقتی متن نهایی نوشته شود می توان روی آن قضاوت کرد. وی گفت: تیم مذاکره کننده هیچ کدام از خواسته‌های نماینده‌ها را رد نمی کنند و می‌گویند که ما تلاش می‌کنیم خواسته‌ها انجام شود و نمایندگان هم بیش از چارچوب‌هایی که نظام خواسته یا توانایی معقول تیم مذاکره کننده از آن‌ها نمی‌خواهند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید