روسیه بانکداری اسلامی را اجرا می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 111007
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 - 15:07
اتاق نیوز: رئیس اسبربانک روسیه اعلام کرد اجرای بانکداری اسلامی در مناطق مسلمان نشین روسیه می تواند به جذب سرمایه بیشتر و کاهش تأثیر تحریم ها بر اقتصاد روسیه منجر شود....
اتاق نیوز: رئیس اسبربانک روسیه اعلام کرد اجرای بانکداری اسلامی در مناطق مسلمان نشین روسیه می تواند به جذب سرمایه بیشتر و کاهش تأثیر تحریم ها بر اقتصاد روسیه منجر شود.
به گزارش اتاق نیوز و به نقل از راشاتودی، هرمن گرف، رئیس اسبر بانک روسیه، بزرگ ترین بانک این کشور، طی سخنانی اعلام کرد اجرای بانکداری اسلامی در مناطق مسلمان نشین روسیه می تواند به جذب سرمایه از کشورهای مسلممان و عربی منجر شود. گرف طی سخنانی در اجلاس سهامداران این بانک تأکید کرد ما به طور فعال ترویج توسعه بانکداری اسلامی را در دستور کار قرار خواهیم داد چرا که این اقدام می تواند فرصت مناسبی را برای همکاری با شرکای بین المللی علی رغم تداوم تحریم ها ایجاد کند. این بانکدار روسی که طی روزهای گذشته با تعدادی از سرمایه گذاران عرب سلسه ملاقات هایی را در منطقه تاتارستان این کشور برگزار کرده است تأکید کرد این اقدام می تواند در مواردی که ما در افزایش سرمایه در بازار بین المللی مشکل داریم نقش مؤثری ایفا کند. جمهوری تاتارستان روسیه از جمله اصلی ترین مناطقی است که ایده بانکداری اسلامی به صورت فعال در آن رو به توسعه است. سرمایه گذاران از کشورهای حوزه خلیج فارس در حال حاضر آمادگی خود را برای سرازیر کردن حجم قابل توجهی از منابع مالی برای توسعه این سیستم بانکی در روسیه اعلام کرده اند. سمیر تقیف، مدیر توسعه تجاری اتحادیه کشورهای مستقل همسود و اروپا، معتقد است جمعیت رو به رشد مسلمانان در روسیه باعث افزایش قابل توجه تقاضا برای بانکداری اسلامی در این کشور شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید