بازار رمضان، مشوق جوجه‌ریزی مرغداران | اتاق خبر
کد خبر: 111056
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1394 - 16:04
اتاق نیوز- رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: روند قیمتی مرغ همچنان رو به کاهش است و مرغداران با ضرر و زیان روبه‌رو هستند....
اتاق نیوز- رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: روند قیمتی مرغ همچنان رو به کاهش است و مرغداران با ضرر و زیان روبه‌رو هستند.
محمد یوسفی افزود: امروز قیمت مرغ زنده هر کیلوگرم سه‌هزار و 900 تومان به‌صورت نسیه و سه‌هزار و 700 تومان به‌صورت نقد داد و ستد می‌شود. وی خاطرنشان کرد: قیمت مرغ کشتارشده در میدان بهمن تهران پنج‌هزار تا پنج‌هزار و 200 تومان است و در میادین میوه و تره‌بار نیز این محصول پروتئینی با قیمت پنج‌هزار و 940 تومان به فروش می‌رسد. قیمت منطقی مرغ 8000 تومان است رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی یوسفی ادامه داد: با وجود اینکه وزیر جهاد کشاورزی قیمت منطقی مرغ را هفت‌هزار تومان تعیین کرده است، اما باید گفت که هزینه‌های دستمزد پرسنلی، سوخت، خدمات، تعمیر و نگهداری، خوراک و سایر ملزومات لازم برای تولید به‌شدت افزایش یافته است، به‌گونه‌ای که امسال هر کیلوگرم مرغ هفت‌هزار و 500 تا هشت‌هزار تومان باعث می‌شود که تولیدکننده از قیمت سربه‌سری برخوردار باشد. یوسفی تصریح کرد: تا زمانی که تولید مرغ بدین‌صورت ادامه پیدا کند، قیمت جای واقعی خود را نخواهد یافت. وی یادآور شد: تولیدی بدین‌صورت و با توجه به میزان مصرف و دلخوشی به بازار رمضان برای تکان خوردن قیمت‌ها راه به جایی نخواهد برد. رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی تأکید کرد: اگر در حال حاضر برای مرغداران اقدامی عملیاتی انجام نشود، در آینده با نوش‌داروی بعد از مرغدار روبه‌رو خواهیم بود. یوسفی اظهار داشت: در چند ماه گذشته جوجه‌ریزی به‌دلیل قیمت‌ها به‌شدت پایین آمد، اما مرغداران در ماه‌های جاری به امید آنکه در ماه رمضان با افزایش قیمت‌ها روبه‌رو باشند، تولید را ادامه دادند و بدین‌ترتیب در حال حاضر حجم مناسبی جوجه‌ریزی انجام شده است. وی در پایان گفت: با سرمایه اندک مرغداران نباید بدین‌گونه بازی شود، این نارضایتی‌ها باعث می‌شود که مرغداران صحنه را خالی کرده و به مشاغل دیگری روی آورند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید