مصرف CNG باوجود افزایش قیمت بنزین رشد چندانی نداشت | اتاق خبر
کد خبر: 111350
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1394 - 13:34
اتاق نیوز- رئیس هیئت مدیره انجمن جایگاه‌داران سی.ان.جی با اعلام اینکه پس از تک نرخی و افزایش قیمت بنزین مصرف سی.ان.جی رشد چندانی نداشت است گفت: ورود تاکسی‌ها به جایگا
اتاق نیوز- رئیس هیئت مدیره انجمن جایگاه‌داران سی.ان.جی با اعلام اینکه پس از تک نرخی و افزایش قیمت بنزین مصرف سی.ان.جی رشد چندانی نداشت است گفت: ورود تاکسی‌ها به جایگاه سی.ان.جی تنها حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی CNG کشور اردشیر دادرس در ادامه گفت‌وگو افزود: قیمت سی.ان.جی در سبد سوخت کشور به عنوان هزینه حمل و نقل مسافر وکالا از 600 تومان به ازای هر کیلو به 500 تومان کاهش می‌یافت تا افزایش قیمت بنزین هزینه تورمی برای مسافر و کالا ایجاد نمی‌کرد. وی با اشاره به اینکه سازمان بین‌المللی انرژی برای تعیین قیمت سه شاخص دارد گفت: سنجش قیمت داخلی با قیمت فوب خلیج فارس، عرضه و تقاضا و نسبت حامل‌های انرژی به یکدیگر از جمله این شاخص‌هاست. وی با تأکید بر اینکه هم اکنون ترکیب سبد حامل‌های انرژی از نظر قیمت تناسب ندارد گفت: حامل‌های انرژی باید در رگلاتوری تعدیل می‌شد؛ بر همین اساس پیشنهاد داده شد که قیمت سی.ان.جی کاهش یابد تا زمانی که قیمت بنزین افزایش یافت با توجه به اینکه 90 درصد از تاکسی‌ها گازسوز هستند هزینه جابه‌جایی مسافر کاهش یابد. دادرس با اعلام اینکه مصرف سی.ان.جی پس از تک نرخی و افزایش قیمت بنزین رشد چندانی نداشته است گفت: هم اکنون متوسط مصرف روزانه گاز طبیعی کمتر از 19 میلیون متر مکعب است. باید یک تا دو ماه بگذرد و مصرف بنزین 700 تومانی کاهش یابد تا نتیجه افزایش قیمت بنزین در مصرف سی.ان.جی ملموس باشد. رئیس هیئت مدیره انجمن جایگاه‌داران سی.ان.جی درباره استقبال تاکسی‌های از گاز طبیعی هم گفت: نسبتاً خوب است؛ ورود تاکسی‌ها به جایگاه سی.ان.جی حدود 10 تا 15 درصد افزایش یافته است. هنوز رشد آنچنانی را در این بخش شاهد نیستیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید