آرزوی مرکل درباره مذاکرات هسته ای پنج بعلاوه یک با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 111501
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1394 - 12:25
اتاق نیوز- آنگلا مرکل صدر اعظم المان می گوید که هنوز کار زیادی برای نیل به توافق هسته ای با ایران باقی مانده که باید تا ضرب الاجل 30 ژوئن انجام شود منتهی آرزوی من چیزی ج
اتاق نیوز- آنگلا مرکل صدر اعظم المان می گوید که هنوز کار زیادی برای نیل به توافق هسته ای با ایران باقی مانده که باید تا ضرب الاجل 30 ژوئن انجام شود منتهی آرزوی من چیزی جز رسیدن به توافق نیست.
مرکل در یک کنفرانس خبری غیر رسمی با اتحادیه مطبوعات خارجی مستقر در برلین در پاسخ به سوال ایرنا در مورد چشم انداز توافق هسته ای خاطرنشان کرد، احساس من این است که کماکان کارهای زیادی در پیش داریم. وس ادامه داد : خطرات چنین توافقی در جزئیات آن است. لذا ما باید برای دستیابی به چنین توافقی تا ضرب الاجل تعیین شده سخت تلاش کنیم. وی اضافه کرد که آرزوی من چیزی جز رسیدن به این توافق نیست و توافق ژنو ، پیش از این گام مهمی به سمت این هدف بود. مرکل همچنین بر نقش مهم ایران در کنار ترکیه و روسیه برای حل مناقشه چهارساله سوریه تاکید کرد. صدراعظم آلمان به طرحهای خود برای قرار دادن موضوع مناقشه سوریه در دستور کار اجلاس سران گروه هفت در روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده در حنوب آلمان اشاره کرد. مرکل خواستار تشدید تلاش ها برای حل نهایی بحران سوریه شد و گفت : جنگ با ترور در کانون مذاکرات اجلاس گروه هفت از جمله حمایت نظامی المان از عراق در مبارزه علیه داعش قرار خواهد گرفت . وی ابراز امیدواری کرد که یک تفاهم مشترک در مورد سوریه در اجلاس سران گروه هفت حاصل شود ولی در عین حال پیش بینی نمی کند که در آن اجلاس راه حلی پیدا شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید