رویکرد برنامه ششم تعاون محور است/ تعاونی‌ها وام ارزان می‌گیرند | اتاق خبر
کد خبر: 111666
تاریخ انتشار: 16 خرداد 1394 - 09:57
یک مقام مسئول در وزارت کار با اعلام اینکه مجلس برای سال جاری پرداخت ۵۰۰ میلیاردتومان وام ارزان قیمت به تعاونی ها را اختصاص داده است گفت: برنامه ششم توسعه با رویکرد تق
یک مقام مسئول در وزارت کار با اعلام اینکه مجلس برای سال جاری پرداخت ۵۰۰ میلیاردتومان وام ارزان قیمت به تعاونی ها را اختصاص داده است گفت: برنامه ششم توسعه با رویکرد تقویت تعاون در اقتصاد تدوین می شود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، پیمان باباخانلو درباره ۷ راهبرد مهم در توسعه بخش تعاون گفت: مطابق اصل ۴۴ بخش تعاون در کنار دو بخش دولتی و خصوصی سکاندار اقتصاد کشور است. همچنین طبق برنامه پنجم توسعه تکلیف شده بود تا بخش تعاون به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد ملی دست یابد که متاسفانه با وجود تلاش های تعاونگران همچنان محقق نشده است. سرپرست دفتر توسعه تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه با اشاره به اینکه تعاونی ها قادرند با حذف واسطه ها ارزش افزوده بخش تعاون را افزایش دهند افزود: بخش تعاون در راستای تحقق اهداف مدنظر با ارائه ۷ راهبرد گام های مهمی برداشته است. باباخانلو ادامه داد: ترویج فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت و توانمندسازی منابع انسانی تعاونی‌ ها، تحکیم تعاملات شبکه ای، تقویت همکاری‌ های بین دستگاهی، تامین مشوق‌ ها و منابع مالی، توسعه بازار تعاونی‌ ها و تقویت برند و تعمیم نظارت بر تعاونی‌ ها از جمله اهداف مدنظر در بخش تعاون است. این راهبردها همسو با تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاون در اقتصاد ملی تعیین شده‌ و برنامه ششم توسعه نیز با همین رویکرد تدوین خواهد شد. وی درباره اعتبارات بخش تعاون تاکید کرد: بودجه مصوبی را برای حمایت و توانمندسازی تعاونی‌ ها داریم. مجلس رقمی بالغ بر۵۰۰ میلیارد تومان در سال جاری برای سایر وجوه اداره شده جهت ارائه وام ارزان‌ قیمت به تعاونی‌ ها اختصاص داده است. این مقام مسئول در وزارت کار ادامه داد: تعاونی‌ ها از این طریق می‌ توانند کمک‌ هایی را دریافت کنند ولی این رقم با توجه به نیاز تعاونی‌ ها محدود است. ردیفی از این حمایت برای توسعه بخش تعاون حدود ۴۸ میلیاردتومان است، دیگری مربوط به توانمندسازی تعاونی‌ ها حدود ۹۶ میلیارد تومان و اعتبار ردیف سوم هم ۳۹۶ میلیارد تومان است که در مجموع این میزان حدود ۵۰۰ میلیارد تومان خواهد شد. باباخانلو با تاکید بر اینکه جایگاه بخش تعاون در گرو هماهنگی، همسویی و همدلی همه فعالان این عرصه اعم از دولتی و غیر دولتی است گفت: اتاق تعاون به عنوان بالاترین تشکل غیر دولتی بخش تعاون و پارلمان این بخش مردمی، می تواند نقش بسزایی در ایجاد این همگرایی داشته باشد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید