اختصاصی/تعرفه گمرکی واردات منسوجات نساجی برداشته شود | اتاق خبر
کد خبر: 112583
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1394 - 12:56
اتاق نیوز- احمدی نژاد گفت: به منظور حمایت از تولید داخلی و کاهش واردات پوشاک از کشورهایی همچون ترکیه، باید تعرفه گمرکی واردات منسوجات نساجی برداشته شود....
اتاق نیوز- احمدی نژاد گفت: به منظور حمایت از تولید داخلی و کاهش واردات پوشاک از کشورهایی همچون ترکیه، باید تعرفه گمرکی واردات منسوجات نساجی برداشته شود.
فرامرز احمدی نژاد نایب رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت کشور با اشاره به حاشیه نشینی پوشاک ایرانی در مصرف داخلی و نبود کیفیت در این محصول به اتاق نیوز اعلام کرد: مردم ایران به دنبال مصرف کالای شکیل، با کیفیت و بادوام هستند. اما مواد اولیه تولید شده در کشورمان، این ویژگی ها را نداشته و همین موضوع منجر به حاشیه نشینی پوشاک ایرانی در نزد مردم کشورمان شده است. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان ادامه داد: اگر تعرفه گمرکی واردات منسوجات نساجی کاهش یابد و یا حذف شود؛ می توان با مواد اولیه و منسوجات با کیفیت وارداتی، پوشاکی مناسب و همسو با سلیقه مصرف داخلی تولید کرد. به طوری که با این روش می توان از واردات پوشاک ترکی، هندی، چینی و... به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد. وی با مد نظر قرار دادن سلیقه مصرفی پوشاک در نزد مردم ایران افزود: اغلب مردم ایران به نوع پوشاکی که استفاده می کنند؛ اهمیت ویژه ای می دهند به طوری که نرمی پارچه، میزان کتان به کار رفته در آن، درصد تراکم تافته و... همگی از امتیازات یک پوشاک مطلوب به شمار می رود. وی گفت: متاسفانه این معیارها و امتیازات در منسوجات نساجی تولید داخلی کشور و پارچه ایرانی دیده و رعایت نمی شود. احمدی نژاد یادآور شد: اما همین ویژگی در منسوجات نساجی و مواد اولیه پارچه وارداتی به خوبی دیده می شود به طوری که اگر تولید کنندگان پوشاک، این محصولات را با قیمتی پایین و ارزان در اختیار داشته باشند؛ می توانند پوشاکی ارزان قیمت، با کیفیت و همسو با سلیقه مردم ایران را تولید کنند. وی بالا بودن تعرفه گمرکی واردات منسوجات نساجی را مانعی بر سر راه تولید پوشاک ایرانی دانست و یادآور شد: باید تدابیری اندیشید که هزینه های تولید پوشاک کاهش یابد و پارچه و منسوجات نساجی با کیفیت و ارزان قیمت در اختیار تولید کننده قرار بگیرد تا بتوان پوشاکی با کیفیت و دارای قابلیت های رقابتی با محصولات مشابه خارجی تولید کرد. نایب رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت کشور گفت: ایران قابلیت تولید پوشاک با کیفیت را دارد؛ اما صنایع نساجی که بتواند منسوجاتی با کیفیت و همسو با سلیقه مردم ایران را تولید کند را در اختیار ندارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید