فعالیت واحدهای چاپی در حوزه لیتوگرافی بلامانع اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 112647
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1394 - 13:52
رئیس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران گفت: موضوع تداخل صنفی ما با اتحادیه‌های لیتوگرافی و صحافی که ادعایی واهی از سوی این دو اتحادیه بود سرانجام با دستور مدیرکل دفت
رئیس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران گفت: موضوع تداخل صنفی ما با اتحادیه‌های لیتوگرافی و صحافی که ادعایی واهی از سوی این دو اتحادیه بود سرانجام با دستور مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پایان یافت.
بهمن پورمند در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: در پی طرح موضوع تداخل صنفی واحدهای لیتوگرافی با واحدهای چاپ که از حدود چهار ماه گذشته توسط اتحادیه لیتوگرافان مطرح شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ای اعلام کرد که فعالیت کلیه واحدهای چاپی در حوزه لیتوگرافی و سایر فعالیت‌های پیش از چاپ بلامانع اعلام شد. وی افزود:در این نامه آمده است:« با عنایت به این‌که به استناد بند 16 ماده 2 قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این وزارتخانه به عنوان نهاد رسمی رسیدگی به امور چاپخانه‌ها و لیتوگرافی‌ها و صنایع وابسته است و بر اساس تبصره ذیل ماده 2( فصل اول) قانون نظام صنفی فعالیت کلیه چاپخانه‌ها، لیتوگرافی‌ها و واحد‌های وابسته نیز با توجه به حاکمیت مقررات خاص وزارت متبوع در تابعیت قانون و آیین‌نامه مربوطه قرار دارد. بنابراین برخلاف فرضیات صورت گرفته مبنی بر این‌که استقرار دستگاه لیتوگرافی در چاپخانه تداخل صنفی تلقی می‌شود. به استناد ماده 2 آیین‌نامه تاسیس و نظارت بر چاپخانه و واحد‌های وابسته مصوب سال 1371 هیات وزیران وجود دستگاه‌های پیش از چاپ از جمله پلیت ستر در کنار دستگاه های چاپ در چاپخانه بلامانع است» چالشی که این روزها همه صنوف با آن درگیرند رئیس اتحادیه صنف چاپخانه‌داران تهران همچنین با اشاره به بحث مالیات بر درآمد گفت: مالیات یکی از موضوعاتی است که همه صنوف و از جمله صنف ما درگیر آن است و به آن معترض هستیم چون میزان آن باید کارشناسی شده و بر اساس میزان درآمد و بررسی های کارشناسی تعیین و نهایی شود. وی ادامه داد: بخش مربوط به این موضوع در اتحادیه در حال پی‌گیری است و نهایت تلاشمان را انجام می دهیم تا به نتیجه برسد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید