ایران و ارمنستان یک گام به لغو کامل روادید نزدیک شدند | اتاق خبر
کد خبر: 112691
تاریخ انتشار: 19 خرداد 1394 - 15:50
اتاق نیوز - با امضای یادداشت تفاهم کنسولی در پایان دهمین نشست رایزنی‌های کنسولی میان ایران و ارمنستان ، دو کشور گام بلندی را به سوی لغو کامل روادید برای گذرنامه‌های ...
اتاق نیوز - با امضای یادداشت تفاهم کنسولی در پایان دهمین نشست رایزنی‌های کنسولی میان ایران و ارمنستان ، دو کشور گام بلندی را به سوی لغو کامل روادید برای گذرنامه‌های عادی و رفت و آمد آسان اتباع دو کشور به خاک یکدیگر برداشتند.
علی چگنی و ولادیمیر کارمیرشالیان، مدیران کل کنسولی وزارت‌خانه‌های خارجه ایران و ارمنستان در پایان دو روز مذاکرات و رایزنی‌های کنسولی به منظور رفع مشکلات اتباع یکدیگر و مرتفع کردن موانع ارتباطات مردم دو کشور که در تهران برگزار شد راه‌های بهبود و گسترش روابط را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. موضوع انتقال محکومان، معاضدت قضایی، افزایش تسهیلات بازرگانان، سرمایه‌گذاران، رانندگان، گردشگران، دانشجویان و هنرمندان دو طرف و چگونگی نزدیک شدن به رژیم لغو روادید کامل از موضوعات مهم این نشست بود. دو طرف برگزاری منظم اجلاس کنسولی در تهران و ایروان را زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه در تمامی زمینه‌های روابط توصیف کردند. ولادیمیر کامیرشالیان در حاشیه برگزاری رایزنی‌های کنسولی، با حسن قشقاوی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر امور خارجه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. جمهوری اسلامی ایران با 41 کشور دنیا ساز و کار گفت‌وگو و رایزنی مستمر کنسولی به منظور افزایش تسهیلات هرچه بیش‌تر برای اتباع ایرانی در کشورهای دیگر در قالب عمل متقابل و تفاهم و احترام برابر دارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید