کری تلفنی از روند مذاکرات مطلع می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 112806
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1394 - 11:05
اتاق نیوز - سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: جان‌ کری در گفت‌وگوی تلفنی با اعضای هیات مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در جریان روند مذاکرات با ایران قرار گرفته است....
اتاق نیوز - سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: جان‌ کری در گفت‌وگوی تلفنی با اعضای هیات مذاکره کننده هسته‌ای آمریکا در جریان روند مذاکرات با ایران قرار گرفته است.
جف راتکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در پاسخ به سوالی درباره‌ روند درمان جان‌کری وزیر امور خارجه که حین دوچرخه سواری دچار سانحه شده بود گفت: روند بهبودی جان‌ کری ادامه دارد و وی در بیمارستان باقی خواهد ماند. بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، راتکی درباره‌ حضور وزیر امور خارجه در دورهای بعدی مذاکرات هسته‌ای بیان کرد: همانطور که قبلا گفته‌ایم همزمان با ادامه روند بهبودی کری وی از طریق تماس تلفنی با اعضای ارشد هیات مذاکره کننده در جریان رایزنی‌های هسته‌ای قرار می‌گیرد. اما من نمی‌توانم یک چارچوب زمانی مشخص برای بازگشت وی تعیین کنم. وی در ادامه تاکید کرد: ما بارها تاکید کرده‌ایم که با توجه به نزدیک شدن ضرب‌الاجل 30 ژوئن برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای با ایران همچنان برای رسیدن به نتیجه در این تاریخ متعهد هستیم . ما معتقدیم که این امر قابل دستیابی است و تمرکز ما روی آن قرار دارد. جان کری 2 هفته پیش یک روز پس از آنکه با محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در چارچوب مذاکرات هسته‌ای در ژنو دیدار کرد در شهری در مرز فرانسه حین دوچرخه سواری دچار سانحه شد و استخوان ران پای راست او شکست.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید