اعتدال یعنی همه حرکتها در چارچوب مقررات قانونی باشد | اتاق خبر
کد خبر: 113554
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1394 - 16:31
اتاق نیوز - حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه اعتدال یعنی همه حرکتهای اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در چارچوب مقررات قانونی باشد گفت: اعتدال یعنی هیچ تصمی
اتاق نیوز - حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی با بیان اینکه اعتدال یعنی همه حرکتهای اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در چارچوب مقررات قانونی باشد گفت: اعتدال یعنی هیچ تصمیمی یک شبه در تصمیم گرفته نشود.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در چهارمین نشست خبری خود به عنوان رئیس جمهور ایران در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی با درود به روح امام(ره) و شهدا، پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و اظهار کرد: ماه رمضان ماه قیام، صیام، همدلی، و برکت برای همه ما خواهد بود و ماه رمضان ماه دوستی‌ها و کنارگذاشتن کینه‌ها، برادری، نزدیکی، اخوت و آشتی و ماه بذل و بخشش است و امیدواریم که ماه رمضان برای ملت ما و همه مسلمانان ماه پرخیر و برکتی باشد. رئیس دولت تدیبر و امید ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران به خاطر سالروز انتخابات حماسه آفرین 24 خرداد سال 92 تصریح کرد:‌شرایط بسیار حساسی پیش روی کشور ما وجود داشت و در سال گذشته احساس بحران بین‌المللی در روابط خارجی، شرایط سخت اقتصادی، پیش روی مردم، شکاف در مسائل اجتماعی و سیاسی بین گروهها و احزاب و جناحها، فضای امنیتی در زمینه فرهنگی و در محیط‌های آموزشی از دغدغه‌های مردم بود و از طرف دیگر بدخواهان تصور می‌کردند با فشارهایی که بر ملت ایران به ناروا تحمیل کرده‌اند می‌توانند مانع مشارکت آنها و حضورشان پای صندوق‌های آراء شود. وی با بیان این که هدف بدخواهان نظام این بود که مردم حل مسائل سیاسی را در صندوق آرائ نبیند افزود: مردم ما با حضورشان حماسه بزرگی آفریدند و به دنیا اعلام کردند در کشور مردم سالاری حاکم است.و هوشیاری و هوشمندی ملت بزرگ ایران با راهنمایی‌های بسیار تاثیرگذار مقام معظم رهبری همراه بوده است. وی خاطر نشان کرد:‌ مقام معظم رهبری حتی که ممکن بود از نظام دلگیر باشند دعوت به حضور در پایصندوق‌های رای کردند واعلام کردند آراء مردم امانت است و رای مردم حق‌الناس پس مردم پای صندوق‌های رای شتافتند و با حضور 73 درصدی حماسه بزرگی را آفریدند. . روحانی با تاکید بر این که 24 خرداد متعلق به هیچ حزب و جناح و دسته‌اینیست گفت: 24 خرداد پیروزی ملت ایران است و از آن مردم بزرگوار این سرزمین و رهبری است که توانستند به خوبی مردم را پای صندوق‌های آراء هدایت کنند. رئیس دولت یازدهم اظهار کرد: مردم با رایی که به اعتدال و تدبیر و امید دادند مقصودشان این بود که هر چیز بر اساس قانون باشد و همه حرکت‌های اجتماعی سیاسی اقتصادی در چارچوب مقررات قانونی باشد. وی با بیان این که اعتدال یعنی امور به صاحبنظران ومتخصصان هر حوزه‌ای واگذار شود افزود: مردم می‌خواستند آرامش و ثبات در جامعه حاکم شود و به اقتصاد و بازار و آینده آن امیدوار شوند یعنی نمی‌خواستند نسبت به آینده اقتصادی روابط سیاسی ارتباطات سیاسی داخلی و حوزه فرهنگی و اصحاب فرهنگ در تردید باشند. بلکه می‌خواستند به آینده و زندگی بهتر در فضای امن‌تر و شرایط بهتر زندگی امیدوار شوند. روحانی تاکید کرد: به ملت شریف ایران می‌گویم هیچ تصمیمی در این دولت اتخاذ نشده است مگر این که با صاحب نظران مشورت شده باشد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید