تخصیص اعتبار 1.2 میلیون دلاری برای گازرسانی به صنایع‌ | اتاق خبر
کد خبر: 114209
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1394 - 19:00
اتاق نیوز - مشاور عالی وزیر نفت در امور گازرسانی از پیش بینی اعتبار 1.2 میلیون دلاری برای گازرسانی به آن دسته از صنایع کشور خبر داد که از این سوخت سالم بی بهره‌اند....
اتاق نیوز - مشاور عالی وزیر نفت در امور گازرسانی از پیش بینی اعتبار 1.2 میلیون دلاری برای گازرسانی به آن دسته از صنایع کشور خبر داد که از این سوخت سالم بی بهره‌اند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، محمود آستانه، مشاور عالی وزیر نفت در امور گازرسانی در جمع مدیران صنعت نفت و گاز، صنایع و کشاورزی استان سمنان افزود: در حال حاضر 20 هزار واحد صنعتی فاقد گاز در کشور وجود دارد که تمهیدات لازم برای تامین منابع مالی برای گازرسانی به این تعداد واحد صنعتی با یک میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری اندیشیده شده است. وی از گازرسانی به 250 هزار خانوار کشور طی چهار ماه اخیر خبر داد و افزود: برای گازرسانی به کلیه شهرها و روستاهای کشور در قالب بند " ق"نیز 1200 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است. او خواستار تلاش ادارات کل گاز استان ها برای مشارکت در اجرای این طرح شد و با بیان اینکه هیچ نگرانی از بابت تامین منابع مالی برای اجرای پروژه های گازرسانی وجود ندارد، گفت: از نظر وزارت نفت مدیر و شرکتی موفق است که سهم بیشتری از این منابع مالی را با تعریف پروژه های گازرسانی به خود اختصاص دهد. وی همچنین از تشکیل کمیته بررسی وضعیت گازرسانی به بخشهای صنعت و کشاورزی با محوریت شرکت گاز استان سمنان خبر داد و گفت: با تشکیل این کمیته و بررسی وضعیت مصارف کلیه صنایع استان، دیگر هیچ واحد صنعتی و کشاورزی در محدوده خطوط و شبکه های گازرسانی استان سمنان از گاز طبیعی بی بهره نخواهد ماند. مشاور امور گازرسانی وزیر نفت ادامه داد: با تشکیل این کمیته از اواسط هفته آینده، کلیه واحدهای صنعتی و کشاورزی استان دسته بندی شده و میزان مصارف، فاصله آنها با خطوط گازرسانی، توجیهات فنی و اقتصادی، روشهای جایگزین سوخت و بسیاری از فاکتورهای لازم جهت تامین سوخت واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی به وزرات نفت اعلام و در خصوص راهکارها و منابع مالی اجرای هر چه سریعتر پروژه های گازرسانی به این واحدها، تصمیم گیری خواهد شد. آستانه افزود: تغییر و تحولات عمده ای در راستای ارائه مطلوب خدمات به تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی در وزارت نفت بوجود آمده است و در آینده نزدیک شاهد نتایج مثبت این اقدامات خواهیم بود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید