آیین‌نامه خوراک پتروشیمی در حال نهایی شدن | اتاق خبر
کد خبر: 115140
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1394 - 09:10
اتاق نیوز: قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه شرکت ملی پتروشیمی نظرات خود را درباره قیمت‌گذاری خوراک به صورت مکتوب ارائه داده است، گفت: آیین‌نامه ق...
اتاق نیوز: قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه شرکت ملی پتروشیمی نظرات خود را درباره قیمت‌گذاری خوراک به صورت مکتوب ارائه داده است، گفت: آیین‌نامه قیمت خوراک پتروشیمی‌ها در حال نهایی شدن در ۲ وزارتخانه صنایع و اقتصاد است.
محمدحسن پیوندی اظهار داشت: آیین‌نامه قیمت خوراک پتروشیمی‌ها در حال نهایی شدن در دو وزارتخانه صنایع و اقتصاد است. وی با بیان اینکه معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت در حال پیگیری تصویب این آیین نامه است، افزود: شرکت ملی پتروشیمی نظرات خود درباره این آیین‌نامه را به صورت مکتوب ارائه کرده است و الان در مرحله‌ای هستیم که طبق مصوبه مجلس نظرات ذینفعان دیگر در حال اخذ شدن است تا با هماهنگی این نظرات آیین‌نامه به هیأت دولت ارائه و تصویب شود. قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ادامه داد: قانون، وزارت نفت را مکلف به تدوین این آیین‌نامه کرده است و در انتها می‌گوید این کار با هماهنگی و همکاری وزارتخانه‌های صنعت و معدن و اقتصاد انجام شود. به گزارش فارس، در حالی بعضی از مقامات ارشد وزارت نفت معتقدند قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی از رقم در نظر گرفته شده در بودجه 93 کمتر تعیین نخواهد شد که پتروشیمی‌های گازی در صورت‌های مالی خود برای سال 94 قیمت خوراک را 8 سنت در نظر گرفته‌اند. این گزارش حاکی است علیرغم افزایش نرخ خوراک در سال 93، هنوز هم پتروشیمی‌های گازی سود‌ده ترین شرکت‌های بزرگ بورسی محسوب می‌شوند. بیژن زنگنه چندی پیش در دانشگاه امیرکبیر گفته بود شرکت‌های خصوصی پیشنهاد می‌کنند قیمت خوراک پتروشیمی به 25 سنت در هر مترمکعب برسد چرا که با این قیمت شرکت‌های خصولتی از دوره رقابت خارج شده و فضا برای بخش خصوصی واقعی بازتر می‌شود. با این وجود نهادهای کارفرمایی صنعت پتروشیمی تلاش می‌کنند قیمت خوراک پتروشیمی‌ها را تا جای ممکن پایین بیاورند. وزیر صنعت پیش از این گفته بود آیین‌نامه خوراک پتروشیمی در وزارت نفت در حال نهایی شدن است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید