ابراهیم نکو:ماموریت های خارجی نمایندگان مجلس لغو شود | اتاق خبر
کد خبر: 115321
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1394 - 11:43
عضو فراکسیون رهروان ولایت بیان کرد که ماموریت خارجی نمایندگان در این شرایطی که چند ماه بیشتر از عمر مجلس باقی نمانده تنها جنبه تبلیغاتی دارد و برای کشور دستاوردی نخو...
عضو فراکسیون رهروان ولایت بیان کرد که ماموریت خارجی نمایندگان در این شرایطی که چند ماه بیشتر از عمر مجلس باقی نمانده تنها جنبه تبلیغاتی دارد و برای کشور دستاوردی نخواهد داشت، از این رو مجلس باید این این ماموریت‌ها را لغو کند.
ابراهیم نکو  درباره حجم بالای سفرهای خارجی نمایندگان در شرایط کنونی که پایان عمر مجلس نهم است، گفت: به نظر من در این شرایط سفرها دست‌آوردی نخواهد داشت، زیرا نتیجه گرفتن از یک سفر زمان زیادی لازم دارد. نماینده رباط کریم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که ماه‌های کمی از عمر مجلس باقی مانده است به علاوه اینکه در ماه‌های باقی مانده فعالیت‌های انتخاباتی نمایندگان برای حضور در مجلس آینده شروع خواهد شد، در نتیجه به نظر نمی‌رسد در این زمان سفرهای خارجی برای کشور بهره‌ای داشته باشد. دبیر کمیسیون اقتصادی خاطر نشان کرد: به نظر من مجلس باید سفرهای باقی مانده را لغو کند، زیرا این سفرها را بیشتر به عنوان رزومه انتخاباتی برای نمایندگان می‌توان محسوب کرد نه یک سرمایه گذاری برای پیشبرد اهداف کشور. نکو درباره دستاوردهای این سفرها گفت: برخی از ماموریت‌ها به گونه‌ای است که تاثیر مثبت برای کشور ندارد، و به نوعی این ماموریت‌ها به سفرهایی تبدیل می‌شوند که سرمایه‌ای را از کشور خارج می‌کند و باعث استفاده‌ی خارجی‌ها از منابع مالی ما می‌شود. او اضافه کرد: به نظر من این مجلس که در پایان راه خود است، باید کمیته‌ ویژه‌ای را از طریق گروه‌های پارلمانی تشکیل دهد که پیش از سفرهای خارجی نمایندگان در این کمیته هزینه‌ها با دستاوردهای که این سفر در پی خواهند داشت، مقایسه شود. این نماینده مجلس نهم بیان کرد: در صورتی که این کمیته‌ تشخیص داد که هزینه سفر بیشتر از نتایج آن است، از صورت پذیرفتن آن جلوگیری کنند. زیرا سفرهای غیر ضروری علاوه بر صرف هزینه، وقت نمایندگان را که باید صرف امور داخلی کشور شود، هدر خواهد ‌داد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید