روز ملی اصناف/لاریجانی:جریان چپ همواره به دنبال برهم زدن روابط بین اصناف و دولت ها بودند | اتاق خبر
کد خبر: 116090
تاریخ انتشار: 1 تیر 1394 - 13:03
رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز ملی اصناف در جمع فعالان اصناف کشور گفت: باعث خوشحالی است که رئیس اتاق اصناف تأکید بر تعامل بین اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون دا...
رئیس مجلس شورای اسلامی با تبریک روز ملی اصناف در جمع فعالان اصناف کشور گفت: باعث خوشحالی است که رئیس اتاق اصناف تأکید بر تعامل بین اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون دارد و بخش خصوصی به رویه نیاز دارد چراکه این رویه بهبود اقتصاد کشور را در پی خواهد داشت.
به گزارش اتاق نیوز، علی لاریجانی با تأکید بر اینکه نگاه ما در مجلس این است که مجموعه سه قوه باید به نظرات فعالان بخش خصوصی استفاده کرد، افزود: مسئولان نباید تصمیماتاقتصادی را پشت درب های بسته بگیرند و در این راستا مجلس به طور حتم در تالارهای گفت و گو آماده شنیدن پیشنهادات و انتقادات فعالانبش خصوصی است. وی تصریح کرد: همه مسئولین اجرایی کشور باید اساس کار  را اعتماد بر صنوف بگذارند. اگر در گذشته همواره بازار حامی انقلاب بودند به این دلیل است که به حرکت اصلاحی در جامعه اعتقاد دارند و حفظ امت اسلامی را ضروری می دانند. با این اوصاف اعتماد به صنوف را باید مدنظر قرار داد. رئیس مجلس با بیان اینکه در سراسر دنیا به اصناف  اعتماد می‌شود  و بسیاری از  نظارت های صنفی به تشکل‌ها واگذار می شود، گفت:  این موضوع باید در جامعه ما نیز نهادینه شود. البته بپذیریم که در چند دهه اخیر جریان‌های چپ‌گرایی در کشور ظاهر شدند که تئوری‌هایی که اساس کارشان مارکسیستی بود وارد جریانات سیاسی کشور شد؛ در حالیکه که بازار هیچ وقت جدا از روحانیت و جامعه نبوده است. لاریجانی با اشاره به اینکه هنوز فرهنگ پرداخت مالیات در کشور با مشکل روبرو است، عنوان کرد: در بخش مالیات‌ها ذولت باید بر اساس اعتماد عمل کند. چرا که اگر بخواهیم زمانی کشور را بدون نفت اداره کنیم بخش اعظم آن جایگزینی مالیات‌هاست و افراد باید بپذیرند زندگی اجتماعی این ویژگی را دارد. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اتاق اصناف در راستای بهبود مسائل مالیاتی، پیشنهادات خود را به مجلس ارائه کند و زمینه  شفاف‌سازی مالیات ها را فراهم کند. لاریجانی ادامه داد: برای رسیدن به یک فرمول مشخص نیاز به تعاملی نزدیک میان اتاق اصناف، وزارت صنعت و معدن است و پیشنهاد می کنم که با توجه به تدوین برنامه ششم توسعه در دولت، اصناف پیشنهادات خود را به دولت اعلام کند تا نیازهای این نهاد در برنامه ششم گنجانده شود. وی با اعلام اینکه اصناف باید متناسب با شرایط وضع خود را روزآمد کنند؛اظهار داشت:  اصناف در بحث سخت‌افزار و نرم‌افزار باید روزآمد شوند. چرا که عصر، عصر تحولات است و ورود تکنولوژی به بدنه اقتصادی کشور یک نیاز محسوب می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید