Performancing Metrics

روز ملی اصناف/ نعمت زاده: مبارزه با کالای قاچاق بدون همکاری اصناف غیرممکن است | اتاق خبر
کد خبر: 116119
تاریخ انتشار: 1 تیر 1394 - 14:18
اتاق نیوز - وزیرصنعت، معدن و تجارت در همایش روز ملی اصناف با اعلام اینکه اغلب سیاست ها و قوانین که در کشور وضع می شود، توسط بازاریان به اجرا در می آید، گفت: دراغلب نهضت...
اتاق نیوز - وزیرصنعت، معدن و تجارت در همایش روز ملی اصناف با اعلام اینکه اغلب سیاست ها و قوانین که در کشور وضع می شود، توسط بازاریان به اجرا در می آید، گفت: دراغلب نهضت های ملی شاهد هستیم که اصناف همواره پیش قدم بودند و در مسیر خدمت به انقلاب گام برداشتند.
به گزارش اتاق نیوز، محمد رضا نعمت زاده افزود: اصناف 17درصد ازتولیدناخالص ملی را تولید می کنند. این نهاد مردمی حلقه ارتباطی دولت با مردم محسوب می شود و جایگاه ویژه این خانواده میلیونی بر هیچ کس پوشیده نیست. وی با تأکید بر اینکه اصناف باید بهداشت محیط کسب وکار، رضایت به سود متعارف و رعایت انصاف را مورد توجه قرار دهند، اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی در بخش تولید، ورود کالا از مبادی غیرقانونی به کشور است که برای جلوگیری از این معضل اجتماعی، تمام دستگاه ها باید با هم‌فکری و هماهنگی با آن مبارزه کنند. در این راستا نقش اصناف بسیار پررنگ تر از سایر سازمان ها است و  اگر هر صنفی به خود اجازه دهد که کالای غیررسمی را عرضه کند، دولت نمی‌تواند در این زمینه اقدامی کند. وزیرصنعت، معدن و تجارت ادامه داد: بنابراین باید همه اصناف مصمم شوند تا با همکاری یکدیگر، از ورود کالاهای قاچاق جلوگیری کنند و  واحد صنفی به هیچ عنوان کالای قاچاق عرضه نکند. نعمت زاده با اعلام اینکه  3 میلیون واحد صنفی باید به سمت برندسازی حرکت کنند تا استفاده از تولیدات ملی بین مردم نهادینه شود، گفت: کشورها، پیشرفت های قابل ملاحظه ای در زمینه کسب وکار داشته اند و در این میان اخلاق در کسب وکار که به تصویب اتحادیه اروپا رسیده، مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گرفته است.  در این زمینه جامعه میلیونی اصناف هر کدام می توانند مروج اخلاق در کسب وکار باشند. وی در بخشی از سخنان خود اشاره ای به تأسیس بانک اصناف داشت و دراینباره عنوان کرد: بحث ایجاد بانک اصناف چندین سال است که مطرح می شود. راه اندازی این بانک نیاز به اراده اتاق اصناف دارد و اگر این نهاد به این نتیجه رسیده که تأسیس آن در جهت توسعه کسب وکار مفید است، اقدامات لازم را انجام دهد.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید