عذرخواهی همسر شالوم از اوباما به دلیل جوک نژادپرستانه‌اش | اتاق خبر
کد خبر: 116221
تاریخ انتشار: 1 تیر 1394 - 20:01
اتاق نیوز - همسر یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی پس از انتشار جوکی در توییتر درباره رئیس‌جمهوری آمریکا که به طور گسترده به عنوان جوکی توهین‌آمیز و نژادپرستانه ت
اتاق نیوز - همسر یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی پس از انتشار جوکی در توییتر درباره رئیس‌جمهوری آمریکا که به طور گسترده به عنوان جوکی توهین‌آمیز و نژادپرستانه تلقی شد، عذرخواهی کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جودی شالوم نیر- موزز، مجری یک برنامه گفت‌وگو و همسر سیلوان شالوم، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه هنگامی که در توییتر نوشت: «آیا می‌دانید «قهوه اوباما» چیست؟ سیاه و ضعیف» باعث یک طوفان رسانه‌ای شد. سیلوان شالوم علاوه بر به عهده داشتن سمت وزیر داخلی، معاون بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دولت جدید و جناح راستش است. وی همچنین مسوول مذاکرات اسرائیلی با فلسطین است که با حمایت آمریکا برگزار شده و در آخرین دورش در آوریل سال 2014 میلادی متوقف شد. اما سپس موزز این جوک را از صفحه توییتر خود پاک کرده و عذرخواهی کرد. وی در توییتر نوشت: آقای رئیس‌جمهور اوباما من نباید این جوک ناخوشایند را که شنیده بودم در توییتر می‌نوشتم. من تمامی مردم را بدون در نظر گرفتن مذهب و نژادشان دوست دارم. این رویداد در زمانی رخ داد که روابط آمریکا - اسرائیل در پایین حد خود است و مقامات رژیم صهیونیستی اظهارات بی‌ادبانه‌ای را درباره باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح کرده‌اند. مایکل اورن، سفیر سابق اسرائیل در آمریکا و یکی از نمایندگان پارلمانی در حزب راست میانه «کولانو» (کلنا) یکی از احزاب ائتلافی نتانیاهو است. وی نیز در جریان مصاحبه‌ای به شدت از اوباما انتقاد کرده است. مایکل اورن هفته گذشته با اظهار عقیده در یکی از مقاله‌های مجله «وال استریت ژورنال» تحت عنوان «چطور اوباما اسرائیل را رها کرد» باعث ایجاد یک رسوایی و جار و جنجال در اسرائیل و واشنگتن شد. این در حالی است که روزنامه اسرائیلی هاآرتص گفت: مایکل اورن روابط آمریکا - اسرائیل را به افزایش تیراژ نشریه‌ها فروخت.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید