توانمندی بورس کالا در مدرن کردن کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 116995
تاریخ انتشار: 4 تیر 1394 - 12:06
اتاق نیوز: سومین نشست هماهنگی بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی با حضور دکتر مرتضی شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی ، مدیران و معاونان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد....
اتاق نیوز: سومین نشست هماهنگی بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی با حضور دکتر مرتضی شهیدزاده مدیرعامل بانک کشاورزی ، مدیران و معاونان وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
در این نشست دکتر شهیدزاده با اشاره به پتانسیل های فراوان کشور در بخش کشاورزی گفت: با برنامه ریزی مناسب امکان بهره گیری بیشتر و بهتر از این پتانسیل ها و در نتیجه مشارکت بیشتر بخش در اقتصاد ملی وجود خواهد داشت لذا بخش کشاورزی در اقتصاد ایران به جهت تاثیر فراگیری که می تواند در کلیه زمینه ها داشته باشد، از جایگاه مهمی برخوردار است. وی تاکید کرد: به رغم بالا بودن بهره وری سرمایه و توان جذب سرمایه در بخش کشاورزی، موجودی سرمایه در بخش کشاورزی نسبت به ظرفیت های موجود در ساختار اقتصاد کشور ، پایین است و این یکی از عوامل مهم در وضعیت تولید و بهره وری این بخش است. شهیدزاده درادامه با اشاره به تلاش بانک کشاورزی برای تمرکز و رونق رینگ کشاورزی در بورس کالا ، نقش بورس کالا در توانمندسازی بخش کشاورزی و مدرن کردن ساختار تجاری این بخش را بسیار مهم قلمداد کرد و اثرات مثبت آن را شامل اصلاح ساختار سنتی بخش کشاورزی، کمک به استانداردسازی و ارتقاء کیفی محصولات کشاورزی، بازاریابی محصولات کشاورزی، مدیریت و کاهش نوسانات قیمتی، افزایش مزیت نسبی کشور در تولید محصولات کشاورزی و تقویت توان صادراتی کشور از طریق افزایش توان رقابت و ایجاد و امکان حرکت منابع بانکی به بخش کشاورزی از طریق ابزارهای نوین مالی و ساز و کارهای جدید معاملاتی دانست. بر اساس این گزارش در بخش دیگری از این نشست ، عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی درباره پیشرفت عملیات خرید تضمینی گندم و منابع و خطوط اعتباری پیش بینی شده سخن گفت و مطالبی را در رابطه با اعتبار صندوق توسعه ملی و اولویت های وزارت جهاد کشاورزی در بخش تولید با توجه به محدویت منابع آبی، بیان کرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید