ظریف: خواهان یک توافق عزتمند و با دوام هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 117773
تاریخ انتشار: 8 تیر 1394 - 09:21
اتاق نیوز - وزیر خارجه کشورمان پیش از ترک وین گفت: ما همیشه گفته‌ایم اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد رسیدن به توافق جامع کاملا میسر است....
اتاق نیوز - وزیر خارجه کشورمان پیش از ترک وین گفت: ما همیشه گفته‌ایم اگر طرف مقابل اراده سیاسی داشته باشد رسیدن به توافق جامع کاملا میسر است.
محمد جواد ظریف در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی افزود: علت اینکه می‌گوییم طرف مقابل چون درباره اراده سیاسی خودمان اطمینان داریم و می دانیم که جمهوری اسلامی ایران، رهبری معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری و سایر مقامات کشور همه خواهان یک توافق عزتمند و با دوام هستند. بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی درباره روند دیدارها با مقامات 1+5 هم گفت: در دیدار هفته گذشته با وزرای خارجه سه کشور اروپایی در لوکزامبورگ قرار شد شنبه و یکشنبه وزرای خارجه در وین دیدار کنند. من هم از روز سه شنبه به اینجا برمی‌گردم. برخی از وزار دیرتر بر می‌گردند و اقای جان کری هم به خاطر وضع جسمی‌اش احتمالا در وین خواهد ماند. ظریف گفت : آن چه مهم بود این بود که یکی دو روز این‌جا گفت‌وگوی سیاسی داشته باشیم و دستور‌العمل‌های لازم را به هیات مذاکره کننده از طرف وزرا و همکارانمان بدهیم تا روی متن‌ها کار شود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید