کانادا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد | اتاق خبر
کد خبر: 118163
تاریخ انتشار: 9 تیر 1394 - 10:44
کانادا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه به خاطر حمایتش از شورشیان شرق اوکراین اعمال کرد که در این تحریم‌ها رهبران جوان، باشگاه موتورسواران «نایت وولوز» حامی مسکو و چن...
کانادا تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه به خاطر حمایتش از شورشیان شرق اوکراین اعمال کرد که در این تحریم‌ها رهبران جوان، باشگاه موتورسواران «نایت وولوز» حامی مسکو و چندین کمپانی هدف گرفته شدند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، کانادا در راستای همکاری با متحدان در پانزدهمین دور از تحریم‌ها همچنین ممنوعیت صادرات و واردات کالا از شبه‌جزیره کریمه را اعمال کرد. استفن هارپر، نخست‌وزیر کانادا در بیانیه‌ای گفت: تا زمانی که صلح واقعی برقرار نشود، نیروهای اشغالگر خارج نشوند و تمامیت ارضی اوکراین احیا نشود، باید چنین اقداماتی علیه دولت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه اعمال شود. پس از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در مارس سال 2014 میلادی اعضای باشگاه موتورسواران «نایت وولوز» سوار بر موتورهای خود و به صورت دسته جمعی به شبه‌جزیره کریمه رفته و در کنار جدایی‌طلبان شرق اوکراین جنگیده‌اند. این گروه موتورسوار در سال 1989 میلادی پس از فروپاشی جماهیر شوروی تشکیل شده و حدود پنج هزار عضو در سراسر کشورهای شوروی سابق دارد. علاوه بر این گروه موتورسوار، "اتحاد جوانان اورآسیا"، یکی از گروه‌های ناسیونالیست روسی که گفته شده نیرو برای پیوستن به جدایی‌طلبان شرق اوکراین به خدمت می‌گیرد، شرکت‌های تابع کمپانی دفاعی «روستک»، یک شرکت هواپیماسازی و چندین شرکت بخش انرژی از جمله شرکت «گاز پروم» مورد تحریم قرار گرفتند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید