بیمه معلم به دنبال نرخ شکنی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 118334
تاریخ انتشار: 9 تیر 1394 - 12:38
اتاق نیوز: اتفاقی که برای یکی از شرکت‌های بیمه افتاد، حجم قابل توجهی از بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بازخرید شد و نشان داد که اتفاقاتی از این دست می‌تواند باز
اتاق نیوز: اتفاقی که برای یکی از شرکت‌های بیمه افتاد، حجم قابل توجهی از بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بازخرید شد و نشان داد که اتفاقاتی از این دست می‌تواند بازار بیمه کشور را به شدت متاثر کند.
کامبیز حاجی میرآقا سرپرست معاونت فنی بیمه‌های اموال شرکت بیمه معلم با انتقاد از برخی شرکت‌ها که به هر روشی به دنبال جذب پرتفوی بیشتر هستند، گفت: متاسفانه این اقدامات نه تنها به آبروی صنعت بیمه لطمه می‌زند،‌ بلکه بیمه‌گزاران را هم نسبت به شرکت‌های بیمه بی‌ اعتماد می‌کند. وی ادامه داد: در پی اتفاقی که برای یکی از شرکت‌های بیمه افتاد، حجم قابل توجهی از بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری بازخرید شد و نشان داد که اتفاقاتی از این دست می‌تواند بازار بیمه کشور را به شدت متاثر کند. حاجی میرآقا با تاکید بر این که بیمه معلم نه از راه ارائه تخفیف‌های بیمه غیرفنی بلکه با ارائه خدمات متمایز به دنبال جذب مشتری است، اظهار کرد: همان طور که آمار نشان می‌دهد بیمه شخص ثالث همواره زیان ده بوده و بنابراین ارائه تخفیف در فروش آن بی معناست. وی افزود : امسال با وجود افزایش نرخ دیه، حق بیمه شخص ثالث افزایش نیافت و به همین دلیل پیش بینی می‌شود ضریب خسارت این رشته بیمه‌ای در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یابد، به همین جهت هر گونه ارائه تخفیف در چنین شرایطی فاقد توجیه اقتصادی است. سرپرست معاونت فنی بیمه‌های اموال شرکت بیمه معلم همچنین با بیان این که شرکت‌های ارائه دهنده تخفیف‌های غیرفنی معمولا شرکت‌هایی هستند که سابقه چندانی ندارند، اظهار کرد: ممکن است در کوتاه مدت این اقدام بتواند به فروش بیشتر منجر شود، اما در بلند مدت حتما آثار سوء این کار نمایان و گریبان گیر خود شرکت خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید