قیمت طلا ۳ دلار کاهش یافت/ اونس ۱۱۶۵ دلار | اتاق خبر
کد خبر: 118884
تاریخ انتشار: 11 تیر 1394 - 15:32
اتاق نیوز - امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا متأثر از پیش‌بینی افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا نسبت و نیز انتظار برای انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا ۳ دلار کاهش ی
اتاق نیوز - امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا متأثر از پیش‌بینی افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا نسبت و نیز انتظار برای انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا ۳ دلار کاهش یافت.

به گزارش اتاق نیوز به نقل از فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 3 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به 1165 دلار و 30 سنت به فروش رفت. امروز طلا در کمترین زمان به قیمت 1163 دلار و 60 سنت و در بیشترین زمان به قیمت 1169 دلار و 20 سنت معامله شد. قیمت امروز فلز زرد نسبت به یک ماه گذشته بیش از 27 دلار و نسبت به یک سال گذشته حدود 162 دلار با کاهش همراه بوده است. امروز سومین جلسه کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

به گزارش رویترز 3 دلیل عمده برای کاهش قیمت طلا در بازار جهانی وجود دارد، نخست اینکه ارزش دلار اگرچه کاهش نسبتاً کمی را تجربه کرده، اما همچنان بالاست. از سوی دیگر کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در آمریکا زودتر از پیش‌بینی‌ها انجام خواهد داد که باعث شد تقاضا برای این فلز گرانبها کم‌تر شده است.

و دلیل سوم اینکه بازار همچنان در انتظار آمارهای اقتصادی آمریکاست که قرار است به زودی منتشر شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید