فیات کرایسلر در هند جیپ تولید می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 118899
تاریخ انتشار: 11 تیر 1394 - 20:33
اتاق نیوز - فیات کرایسلر با سرمایه گذاری 280 میلیون دلار و بواسطه جوینت ونچر خود با تویوتا موتورز، از سال 2017 تولید جیپ در هند را آغاز خواهد کرد....
اتاق نیوز - فیات کرایسلر با سرمایه گذاری 280 میلیون دلار و بواسطه جوینت ونچر خود با تویوتا موتورز، از سال 2017 تولید جیپ در هند را آغاز خواهد کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر اهداف فروش بلندپروازانه ای را برای جیپ و سایر برندهای این گروه خودروسازی دنبال می‌کند. این خودروساز دو برابر کردن فروش جیپ تا سال 2018 را هدف گذاری کرده است و به گفته مایک مانلی، مدیر برند جیپ، تولید داخلی در بازارهای بزرگ برای رسیدن به این هدف کلیدی شمرده می‌شود. جیپ به همراه آلفا رومئو در قلب برنامه توسعه 48 میلیارد یورویی (54 میلیارد دلار) قرار دارند که مارچیونه برای گروه فیات کرایسلر طرح ریزی کرده است. مارچیونه در بیانیه فیات کرایسلر اظهار کرد: سرمایه گذاری در هند گام مهمی برای ادامه توسعه عرضه محصولات جیپ در سراسر دنیاست. مدیرعامل فیات کرایسلر هفته گذشته نخستین مدل از هشت مدل جدید آلفا را با هدف افزایش توان رقابت با غولهای لوکس ساز آلمانی شامل ب ام و، آئودی و مرسدس بنز رونمایی کرد. هند بازار سختی برای نفوذ خودروسازان غربی بوده است. رنو و پژو سیتروئن در سالهای اخیر ناچار شده اند به سرمایه گذاریهای مشترک خود در این کشور پایان دهند. فروش فیات در هند در 12 ماه منتهی به 31 مارس 13 درصد کاهش یافت و به 10 هزار و 380 دستگاه رسید. با اینهمه برنامه توسعه جیپ به هند متکی است که طبق پیش بینی موسسه آی اچ اس اتوموتیو، تا سال 2020 به سومین بازار بزرگ خودروی دنیا پس از چین و آمریکا تبدیل خواهد شد. خودروهای شاسی بلند یکی از بخشهایی هستند که در حال حاضر بازار جهانی داغی دارند و بر مبنای آمار 12 سال منتهی به 31 مارس، یک پنجم از 2.6 میلیون خودروی سواری به فروش رفته در هند را تشکیل دادند. خودروسازانی مانند فولکس واگن و جنرال موتورز قصد دارند تا دو سال آینده مدلهای شاسی بلند را در بازار هند عرضه کنند. مونتاژ نخستین مدل جیپ در هند در سه ماهه دوم سال 2017 در کارخانه فیات در ایالت غربی ماهاراشترا آغاز می‌شود. فیات و تاتا در حال حاضر به اتفاق در این محل خودرو تولید می‌کنند. بر اساس گزارش رویترز، برنامه‌های تولید جیپ فاش نشده است اما مدیران فیات کرایسلر پیش از این گفته بودند فروش جیپ در هند در سال 2015 با شاسی بلند رنگلر و چروکی آغاز می‌شود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید