نجفی در گفتگو با اتاق نیوز : تولید را در داخل کشور هم منزوی کرده اند | اتاق خبر
کد خبر: 119467
تاریخ انتشار: 14 تیر 1394 - 14:33
اتاق نیوز- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: چندین دهه می شود که دولت ها برای حضور کالای تولید داخلی در سطح بین الملل، هیچ تلاشی نکرده اند؛ به طوری که کالای...
اتاق نیوز- رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: چندین دهه می شود که دولت ها برای حضور کالای تولید داخلی در سطح بین الملل، هیچ تلاشی نکرده اند؛ به طوری که کالای ایرانی در داخل مرزهای کشور هم منزوی شده است.
عبدالغفار نجفی نایب رئیس وزرات صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سیاست های درآمدی دولت با تکیه بر درآمدهای غیر نفتی به اتاق نیوز اعلام کرد: این روزها سخن از مذاکرات و توافقات هسته ای است. مذاکراتی که درصورت مثبت بودن منجر به شکوفایی اقتصاد و باز شدن درهای تجاری با ایران خواهد شد. وی ادامه داد: این یک فرصت مغتنم است؛ اما باید این سوال مطرح شود که آیا دولت برای برون رفت کالای ایرانی از مرزهای کشور، برنامه ای را تدوین کرده است؟ نجفی سخنان برخی دولتمردان درخصوص نجات اقتصاد ایران از انزوا را ناشی از ذوق زدگی دانست و گفت: نباید به این مسئله و فرصت ساده و هیجانی نگاه کرد. رفع تحریم های اقتصادی، پولی، بانکی، علمی، صنعتی، بیمه ای و.. زمانی مثبت خواهد بود که مدیریت این فرصت مدبرانه انجام شود. وی تاکید کرد: آسیب های وارد شده به بدنه بخش خصوصی ناشی از واگذاری رانت ها به برخی از شرکت های دولتی و شبه دولتی ها است که حتی با لغو تحریم ها نیز همچنان پابرجا خواهند ماند. از این رو دولت باید برای این مهم چاره اندیشی و راهکاری را تدوین کند. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: دولتمردان در این روزها دستخوش یک رفتار هیجانی شده اند. به همین منظور باید با اخذ یک رویکرد کارشناسانه، فضای اقتصادی پساتحریم را بررسی کرده و برای امتیازات اقتصادی ایران برنامه ریزی کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید