تهیه پیش‌نویس توافقنامه‌ همکاری کشورهای ساحلی دریای خزر | اتاق خبر
کد خبر: 119662
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 11:45
اتاق نیوز - فرماندهان نیروی دریایی ارتش‌های کشورهای ساحلی دریای خزر در سن پترزبورگ گردهم آمدند و در خصوص تامین امنیت دریای خزر تبادل نظر کردند....
اتاق نیوز - فرماندهان نیروی دریایی ارتش‌های کشورهای ساحلی دریای خزر در سن پترزبورگ گردهم آمدند و در خصوص تامین امنیت دریای خزر تبادل نظر کردند.
امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در نخستین نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتشهای کشورهای ساحلی دریای خزر در سن پترزبورگ با اعلام مواضع اصولی کشورمان را در خصوص تامین امنیت دریای خزر گفت: در این جلسه پیش‌نویس توافقنامه‌ای برای همکاری در زمینه‌های مختلف بین کشورهای ساحلی این دریا تهیه شده است که بر اساس آن، برقراری امنیت در دریای خزر بدون حضور نیروهای بیگانه و فقط توسط پنج کشور ساحلی خواهد بود. ویکتور چیرکف فرمانده نیروی دریایی روسیه هم در این نشست گفت: روابط ما با ایران در زمینه همکاری‌های امنیتی دریایی روز به روز بهتر و مستحکم‌تر می شود. وی ابراز امیدواری کرد که این روند همچنان رو به گسترش باشد و دیدارهای بیشتری با فرماندهان ایرانی داشته باشند. در این نشست فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه، جمهوری قزاقستان و جمهوری آذربایجان حضور داشتند و برای ایجاد همکاری‌های چند جانبه نظامی امنیتی هماهنگ در دریای خزر اعلام آمادگی کردند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید