کرباسیان خبرداد:آماده‌باش وزارت صنعت به شرکت‌های حفاری معدنی | اتاق خبر
کد خبر: 119733
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 13:34
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:طرح‌های اکتشافی در حال نتیجه دادن است و شرکت‌های بخش حفاری معادن باید آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های جدید در کشور را داشته باشند....
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:طرح‌های اکتشافی در حال نتیجه دادن است و شرکت‌های بخش حفاری معادن باید آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های جدید در کشور را داشته باشند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، مهدی کرباسیان گفت: به زودی نتایج برنامه اکتشاف ۲۰۰ هزار کیلومتر مربعی که از دو سال گذشته آغاز شده، مشخص و نقاط امید بخش تعیین می شوند که این امر فعالیت های حفاری در بخش معدن را به طور محسوسی افزایش می دهد؛ بنابراین شرکت های حفاری باید به آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های جدید دست پیدا کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه حفاری یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اکتشاف است، افزود: ایمیدرو و شرکت‌های تابعه در سال ۹۳ با انجام ۲۱۴ هزار متر حفاری بیش از ۵۰ درصد از عملیات این بخش در کشور را انجام دادند که این عملکرد رکوردی در حفاری کشور محسوب می شود. وی با ارایه این پیشنهاد که ورود موقت تجهیزات و ماشین آلات سبب کاهش هزینه‌های شرکت‌های حفاری می‌شود، ادامه داد: از هم اکنون شرکت‌های حفاری غیرنفتی باید برای انجام پروژه های بزرگ حفاری در معادن برنامه داشته باشند و با افزایش توان فنی و مالی خود بتوانند حفاری پروژه های بزرگ را انجام دهند. کرباسیان با بیان اینکه ادغام شرکت‌ها سبب افزایش توان مالی و فنی اعضای این اتحادیه می شود، گفت: بزرگی مقیاس فعالیت‌ها و رشد شرکت‌های حفاری سبب می‌شود حتی در شرایطی که با تاخیر در دریافت مطالبات خود از دولت مواجه شوند بتوانند مقاومت کنند و دچار آسب نشوند. وی اظهار داشت: شرکت های این بخش می توانند برای انجام مطلوب تر طرح ها و ایجاد اصلاحاتی در قراردادها در چارچوب قانون، پیشنهادهایی ارایه کنند تا نتایج مطلوب تری نصیب هر دو بخش دولتی و خصوصی شود. رئیس هیات عامل ایمیدرو در عین حال بر ارایه برنامه های آموزشی این سازمان برای شرکت های خصوصی تاکید کرد و گفت: ایمیدرو برای انجام این ماموریت با سازمان فنی و حرفه ای، ‌ سازمان نظام مهندسی معدن و دانشگاه های مرتبط با این حوزه همکاری دارد و آماده ارایه خدمات به فعالان این بخش است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید