هشدار ترکیه نسبت به ورود موج جدید آوارگان سوری به این کشور | اتاق خبر
کد خبر: 120491
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 10:38
وزارت امور اتحادیه اروپای ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ورود موج جدید آوارگان سوری به ترکیه که بسیاری از آنها قصد ورود به اروپا را دارند، هشدار داد....
وزارت امور اتحادیه اروپای ترکیه با انتشار بیانیه‌ای نسبت به ورود موج جدید آوارگان سوری به ترکیه که بسیاری از آنها قصد ورود به اروپا را دارند، هشدار داد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، ترکیه در حال حاضر نزدیک دو میلیون مهاجر سوری را در خود پناه داده است، رقمی که بیش از هر تعدادی در بین سایر همسایگان سوریه است و آن را به اولین میزبان پناهجویان جهان تبدیل کرده است. اکنون این نگرانی وجود دارد که درگیری‌ها در شهر حلب یک میلیون مهاجر دیگر را روانه ترکیه کند. در همین حال "وسکان بذکر"، وزیر اتحادیه اروپای ترکیه در این باره گفت: ترکیه به ظرفیت کامل مهاجرپذیری خود رسیده است اما اکنون صحبت از ورود موج جدیدی از مهاجران به این کشور است. این موج خارج از ظرفیت ترکیه است و اتحادیه اروپا را نیز با مهاجران بیشتری مواجه می‌کند. این در حالی است که اروپا نیز در حال حاضر با بحران مهاجرت دست به گریبان است و اعضای اتحادیه اروپا نمی‌توانند برای چگونگی مقابله و سازگاری با آن با هم کنار بیایند. بیش از 135 هزار آواره و مهاجر طی نیم سال اول سال جاری میلادی وارد اروپا شده‌اند و تقریبا 2000 تن نیز در مسیر عبور از مدیترانه جهت رسیدن به این قاره جان باخته‌اند. بسیاری از این آوارگان و مهاجران از جنگ، سرکوبگری و فقر در کشورهای آفریقایی و خاورمیانه به اروپا می‌گریزند. بسیاری از آنها سوری‌هایی هستند که تلاش می‌کنند با عبور از آب‌های بین ترکیه و یونان به اروپا برسند. بذکر در ادامه اظهاراتش عنوان کرد ما تاکنون حدود شش میلیارد دلار برای این مهاجران و آوارگان هزینه کرده‌ایم در حالی که مجموع رقمی که اتحادیه اروپا ارائه داده است 70 میلیون یورو است و تنها به صورت وعده است و هنوز به دست ما نرسیده است.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید