اتاق نیوز/عضو هیات رئیسه اتاق تهران:اتاق ها و شوراهای مشترک در دوره گذشته بسیار تاثیرگذار بودند | اتاق خبر
کد خبر: 120583
تاریخ انتشار: 20 تیر 1394 - 15:18
اتاق نیوز- اتاق ها و شوراهای مشترک در این زمینه کمک شایانی به تجار می کنند و با دادن اطلاعات در زمینه های گوناگون نقش مهمی در تصمیم گیری تجار جهت انتخاب کشورها برای ان
اتاق نیوز- اتاق ها و شوراهای مشترک در این زمینه کمک شایانی به تجار می کنند و با دادن اطلاعات در زمینه های گوناگون نقش مهمی در تصمیم گیری تجار جهت انتخاب کشورها برای انجام معاملات تجاری دارند.
سیده فاطمه مقیمی عضو هیات رئیسه اتاق تهران در این باره گفت: شوراها و اتاق های مشترک با شفاف سازی در خصوص زیر ساخت های اقتصادی تجاری و اجتماعی و نیز فرهنگ مشترک بین دو کشور نقش مهمی در توسعه روابط و مبادلات تجاری دارند. وی ادامه داد:بسیاری از تجار و بازرگانان ما در بدو شروع کار اطلاعات کافی درباره کشور مورد نظرشان ندارند و به دنبال کسب اطلاعات در این زمینه هستند.قطعا داشتن اطلاعات در زمینه های مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به تجار کمک می کند تا با دید بازدتری دست به انتخاب بزنند. مقیمی افزود: اتاق ها و شوراهای مشترک در این زمینه کمک شایانی به تجار می کنند و با دادن اطلاعات در زمینه های گوناگون نقش مهمی در تصمیم گیری تجار جهت انتخاب کشورها برای انجام معاملات تجاری دارند. رئیس شورای بازرگانی ایران و گرجستان با بیان این که در دوران رکود اقتصادی و تحریم ها، شوراهای مشترک نقش تاثیر گذار و مهمی در توسعه روابط تجاری ایفا کردند؛خاطر نشان کرد: طی دوره گذشته در شورای گرجستان هم نشست مشترک داشتیم و هم هیات هایی تجاری به این کشور فرستادیم.همچنین موفق شدیم شورای گرجستان و ایران را نیز در گرجستان تشکیل دهیم.در شهریور ماه نیز مجددا یک هیات تجاری عازم گرجستان می شود.علاوه بر این چندین نشست با سفیر گرجستان داشتیم که مهم ترین دستاورد این نشست ها تعدیل روند صدور ویزا برای تجار ایرانی بود .در مجموع گزارش عملکرد خوبی در اتاق گرجستان داشتیم که می تواند راهگشای دروازه های روابط تجاری بین دو کشور باشد. مقیمی در پاسخ به این که آیا نیاز به تشکیل شوراها و اتاق های جدید احساس می شود یا خیر عنوان کرد: اگر قرار است که ارتباطات و مناسبات توسعه پیدا کند ؛تشکیل شوراها و اتاق های مشترک قطعا می تواند زمینه ساز توسعه روابط باشد .علاوه بر این می توان با رایزنی های اقتصادی با مسئولان سفارت ،ارتباطات را توسعه داد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید