صدور کارت بازرگانی نباید متوقف شود | اتاق خبر
کد خبر: 120854
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 12:09
اتاق نیوز - رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران درباره وضعیت صدور کارت‌های بازرگانی معتقد است: به دلیل برخی تخلفات و سوء استفاده‌های که از کارت‌های باز...
اتاق نیوز - رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق بازرگانی تهران درباره وضعیت صدور کارت‌های بازرگانی معتقد است: به دلیل برخی تخلفات و سوء استفاده‌های که از کارت‌های بازرگانی شده است، نباید به طور کلی جلوی صدور کارت‌های بازرگانی گرفته شود.
محمدرضا نجفی‌منش درباره وضعیت صدور کارت‌های بازرگانی در دوران جدید اتاق بازرگانی، عنوان کرد: دیدگاه عمومی اتاق بازرگانی در جهت تسهیل صدور کارت‌های بازرگانی است. وی با اشاره به برخی تخلفات و سوء استفاده‌ها از کارت‌های بازرگانی ادامه داد: اگر افرادی از این کارت‌ها سوء استفاده کرده‌اند، باید با همان‌ افراد برخورد شود، نه اینکه به طور کلی جلوی یک کار گرفته شود. این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: باید قوانین روشن و مشخصی در این زمینه وجود داشته باشد تا اگر هر شخص با کارت بازرگانی خود تخلفی را مرتکب شد با او برخورد شود، اما نباید به دلیل جلوگیری از تخلف، راه‌ها را برای فعالیت اقتصادی سخت و دشوار کرد. نجفی‌منش با بیان اینکه دیدگاه‌های متفاوتی در زمینه صدور کارت بازرگانی وجود دارد، تصریح کرد: عده‌ای در خصوص کارت‌های بازرگانی این اعتقاد را دارند که چرا اساسا باید کارت بازرگانی وجود داشته باشد. امروز خیلی از کشورها اصلا کارت بازرگانی ندارند. در این کشورها وقتی کارت عضویت اتاق بازرگانی وجود دارد دیگر نیازی به کارت بازرگانی نیست. وی اضافه کرد: به عنوان نمونه اتاق بازرگانی پاریس به تنهایی 800 هزار عضو دارد که تمامی واحدهای کوچک و متوسط عضو آن هستند بدون اینکه کارت بازرگانی داشته باشند. در کشور ما هم اگر قرار باشد چنین الگویی پیاده شود باید کار کارشناسی در این زمینه انجام شده تا در نهایت آنچه که به صلاح است عملیاتی شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید