تونس، برگزاری نماز عید فطر خارج از مساجد را ممنوع کرد | اتاق خبر
کد خبر: 121017
تاریخ انتشار: 21 تیر 1394 - 15:40
در آستانه عید فطر و در ادامه تدابیر امنیتی شدید در تونس، وزارت امور دینی این کشور در بیانیه‌ای برگزاری نماز عید فطر در بیرون مساجد را ممنوع اعلام کرد....
در آستانه عید فطر و در ادامه تدابیر امنیتی شدید در تونس، وزارت امور دینی این کشور در بیانیه‌ای برگزاری نماز عید فطر در بیرون مساجد را ممنوع اعلام کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از پایگاه خبری الوطن العربی، وزارت امور مذهبی تونس با تاکید بر اینکه تونس در شرایط اضطراری مقابله با تروریسم است اعلام کرد با هماهنگی وزارت کشور تدابیری را برای ممنوعیت ادای نماز عید فطر در بیرون مساجد در پیش گرفته است. مسوول رسیدگی به این امر که از سوی سلیم بن الشیخ، وزیر امور دینی تونس تعیین شده، اعلام کرد: این وزارتخانه از همه سخنرانان مذهبی خواسته است نماز عید فطر را تنها در داخل مساجد برگزار کنند به ویژه که تونس 5400 مسجد برای برگزاری نماز دارد. این مسوول تونسی در ادامه اظهار داشت: در اجرای دستورات نخست‌وزیر برای تعطیلی 80 مسجد غیرقانونی ظرف یک هفته شاهد پیشرفت خوبی بودیم گرچه هنوز این دستور به شکل کامل و طبق برنامه‌ریزی انجام نشده است اما فعالیت در این زمینه با در نظر گرفتن شرایط امنیتی تونس ادامه دارد. وی در ادامه تاکید کرد: هدف از این دستورات تعطیلی مساجد نیست بلکه تلاش ما آن است که این مساجد تحت نظارت دولت فعالیت کنند. تاکنون دو مسجد از مجموع 42 مسجد غیرقانونی که تاکنون در قالب اجرای طرح یاد شده تعطیل شده‌اند، مجددا بازگشایی شده‌اند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید