در گفت و گو با اتاق نیوز مطرح شد/ پیش بینی متفاوت محمد آزاد در خصوص شرایط بازار آهن پس از توافقات هسته ای | اتاق خبر
کد خبر: 121156
تاریخ انتشار: 22 تیر 1394 - 11:06
اتاق نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تهران در رابطه با تاثیر مذاکرات هسته ای بر بازار آهن گفت: توافق عزتمندانه خواست ملت ایران است اما واقعیت این است که در صورت حصو...
اتاق نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تهران در رابطه با تاثیر مذاکرات هسته ای بر بازار آهن گفت: توافق عزتمندانه خواست ملت ایران است اما واقعیت این است که در صورت حصول توافق با انبوهی از واردات بی رویه کالاها مواجه خواهیم شد و  رقابت پذیری بین سیستم های تولید داخل از بین خواهد رفت.
محمد آزاد در گفت و گو با اتاق نیوز افزود: در حال حاضر بازار آهن در رکود به سر می رود و تولید مازاد بر مصرف باعث شده است تا قیمت ها روند نزولی داشته باشد و پیش بینی می شود که در صورت حصول توافق هسته ای، قیمت آهن و میلگرد بیش از این کاهش یابد. وی با تأکید بر اینکه کماکان هیچ گونه راه عبور از رکود را در کشور شاهد نیستیم، اظهار کرد: در این شرایط توأم با رکود، رونق صادارت تنها راهی است که تولیدکننده را سرپا نگه خواهد داشت که متأسفانه در حال حاضر صادارت محدود شده است. از طرفی ساخت ساز بر بازار آهن تأثیر گذار بوده و رکود حاکم در ساختمان سازی، کسب و کار صنف آهن فروشان را دچار مشکل کرده است. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تهران در تشریح قیمت آهن و میلگرد گفت: در حال حاضر هرکیلو تیرآهن 1650 تا 1700 تومان و میلگرد 1450 تا 1480 قیمت گذاری شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید