در استان هرمزگان؛ طوفان لنج باری را غرق کرد | اتاق خبر
کد خبر: 121687
تاریخ انتشار: 22 تیر 1394 - 14:57
اتاق نیوز - یک فروند لنج تجاری که از بندر دبی عازم بندر سیریک در استان هرمزگان بود بعدازظهر امروز در ۲ مایلی اسکله زیارت این بندر دچار حادثه و غرق شد....
اتاق نیوز - یک فروند لنج تجاری که از بندر دبی عازم بندر سیریک در استان هرمزگان بود بعدازظهر امروز در ۲ مایلی اسکله زیارت این بندر دچار حادثه و غرق شد.
براساس اطلاعات به‌دست آمده از بندرسیریک این حادثه در پی وقوع توفان رخ داده‌است. تاکنون تلفات جانی از این حادثه گزارش نشده‌است زیرا لنج‌های عبوری در نزدیکی این حادثه به کمک قربانیان رفته‌اند اما اجناس و بار این لنج غرق شده‌است. «مصطفی طاهرزاده» عضو شورای عالی استان‌های کشور و عضو شورای شهر سیریک دراین‌باره گفت: امروز ۲۱ تیرماه سه فروند لنج در محدود بندرسیریک دچار حادثه طوفان‌زدگی شدند که در این حوادث یکی از این لنج‌ها در دریا غرق و خسارتی بالغ بر دو میلیارد تومان به مالکان شناور تجاری، ملوانان و مردم این شهرستان وارد شد. وی همچنین درباره وقوع چنین حوادثی در بنادر جنوبی کشور تأکید کرد: نبود هواشناسی دقیق، نبود سیستم هشدار دهنده جوی رادیویی،نبود گارد ساحلی و نجات غریق عمده خطراتی است که لنج‌داران و ملوانان جنوب کشور را تهدید می‌کند. طاهرزاده با اشاره به حوادث مشابهی در بنادر استان‌های ۴ گانه جنوب کشور افزود: در استان بوشهر و خوزستان و حتی کشورهای بحرین، قطر و امارات متحده عربی هرسه - چهار ساعت یکبار وضعیت هوا را ازطریق بیسیم اعلام عمومی می‌کنند. جالب اینجاست که کشور بحرین پیام‌های هشدار را به زبان فارسی در بیسیم اعلام می‌کنند. این عضو شورایعالی استان‌ها همچنین تأکید کرد: بندرسیریک فاقد ایستگاه هواشناسی و اعلام رادیویی و بیسیمی وضعیت جوی است و از سوی دیگر هیچگونه تیم نجات‌غریقی ندارد و در مواقع بروز حادثه باید از بندرعباس تقاضای کمک شود. براساس اطلاعاتی که به دست آورده مالک شناور «احمد رستمی» از شهروندان شهر «میشی» از توابع شهرستان سیریک استان هرمزگان است. خبرنگار ما در تلاش است تا در گفتگویی با او جزییات بیشتری از این حادثه به دست آورد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید