دبیرکل سازمان ملل متحد تاکید کرد: 75 میلیون جوان فاقد مهارت در جهان | اتاق خبر
کد خبر: 122775
تاریخ انتشار: 24 تیر 1394 - 21:34
دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مهارت‌های جوانان15 جولای 2015 برابر با 24 تیرماه جاری ضمن اعلام اینکه حدود 75 میلیون جوان فاقد مهارت در جهان سر می برن
اتاق نیوز - 
دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی مهارت‌های جوانان15 جولای 2015 برابر با 24 تیرماه جاری ضمن اعلام اینکه حدود 75 میلیون جوان فاقد مهارت در جهان سر می برند، خواستار سرمایه گزاری سیاسی و مالی برتوسعه مهارت های جوانان شد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است: «من از اولین بزرگداشت روز جهانی مهارت های جوانان استقبال می کنم. جامعه بین الملل در 15 جولای هر سال بر ارزش یاری رساندن به جوانان برای تقویت توانایی های آنان در راستای کمک به آینده مشترکمان تاکید می کند. اگرچه به طور کلی فرصت های تحصیلی بهتری نسبت به گذشته برای جوانان بیشتری فراهم شده است، اما هنوز در حدود 75 میلیون جوان به مدرسه نرفته اند و ازتحصیلات با کیفیت که مستحق آن هستند محروم اند و قادر نیستند مهارت های مورد نیازشان را کسب کنند. ممکن است جمعیت جوانی را ببینیم که به طور واضح نا امید است اما این تصویر ناقصی است. این جوانان با مهارت های مناسب دقیقا همان نیرویی هستند که ما برای تحقق پیشرفت در دستورکار جهانی و ساختن جوامع فراگیرتر و پرجنب و جوش نیازمندیم. ارتقاء مهارت ها موجب کاهش فقر می شود و جوانان را در راستای یافتن شغل مناسب آماده می کند. همچنین باعث برانگیخته شدن روند توانمندسازی و عزت نفس می گردد که به نفع همگان است. ارتقاء مهارت ها، ظرفیت جوانان را افزایش می دهد برای کمک به رفع چالش هایی که جامعه با آن رو به رو است مانند دستیابی به امحای فقر شدید، مبارزه با بی عدالتی و جلوگیری از نابودی محیط زیست. در این روز خواستار سرمایه گزاری سیاسی و مالی برتوسعه مهارت های جوانان هستم که در نتیجه آنان قادر خواهند بود تا آینده ای عادلانه و پایدارتر برای همه افراد بشر بسازند.»
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید