کری ماه اوت به منطقه می‌آید | اتاق خبر
کد خبر: 123075
تاریخ انتشار: 26 تیر 1394 - 10:52
اتاق نیوز - وزیر امور خارجه عربستان که به واشنگتن سفر کرده، قرار است با باراک اوباما در کاخ سفید دیدار کند و اوباما نیز اوایل اوت وزیر خارجه خود را راهی خاورمیانه می‌
اتاق نیوز - وزیر امور خارجه عربستان که به واشنگتن سفر کرده، قرار است با باراک اوباما در کاخ سفید دیدار کند و اوباما نیز اوایل اوت وزیر خارجه خود را راهی خاورمیانه می‌کند؛ اقدام مشترکی که می‌توان آن را تلاش دو طرف برای حفظ روابط میان آمریکا و هم‌پیمانان عربش در شورای همکاری خلیج فارس دانست.
به نقل از شبکه اسکای‌نیوز عربی، کاخ سفید اعلام کرد که عادل جبیر وزیر خارجه عربستان امروز (جمعه) با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد. جبیر روز پنجشنبه با جان کری همتای آمریکایی خود دیدار کرده بود. این دیدار که محوری‌ترین مذاکرات آن پیرامون مسائل هسته‌ای ایران با 1+5 است، اولین نشست میان مسوولان شورای همکاری خلیج فارس با اوباما در خاک سفید است. عادل جبیر پس از مذاکراتش با کری، روز پنجشنبه تاکید کرد که کشورش آماده رویارویی با هرگونه اقدام احتمالی ایران در منطقه است. ایران باید به لحاظ اقتصادی از برنامه هسته‌ای خود استفاده کند. جان کری نیز قرار است اوایل اوت راهی منطقه خلیج فارس شود تا با همتایان خود در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس دیدار کند. قرار است این دیدار در دوحه قطر برگزار شود و طبق پیش‌بینی‌ها مساله هسته‌ای ایران اولویت مذاکرات خواهد بود و پس از آن تحولات سوریه در دستور کار جلسه وزرای خارجه قرار می‌گیرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید