گسترش مراودات اقتصادی با ایران در گرو اجرایی شدن توافقات است | اتاق خبر
کد خبر: 123645
تاریخ انتشار: 29 تیر 1394 - 20:00
اتاق نیوز - قائم مقام وزیر امور خارجه کشور سوئیس گفت: برای انجام كارها و مراودات تجاری و اقتصادی با ایران، باید شاهد اجرایی شدن توافقات و گذر از ۶ ماهه نخست مقدمات آن
اتاق نیوز - قائم مقام وزیر امور خارجه کشور سوئیس گفت: برای انجام كارها و مراودات تجاری و اقتصادی با ایران، باید شاهد اجرایی شدن توافقات و گذر از ۶ ماهه نخست مقدمات آن باشیم.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، ایو روسیر ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از موزه جنگ خرمشهر در جریان سفرش به ایران در جمع خبرنگاران گفت: دلیل سفرم به شلمچه به علت جنگ هشت ساله ایران با عراق بود كه این جنگ تاثیرات عمیقی در ایران، منطقه و به تبع آن بین الملل داشته است. وی افزود: بدون درك از تاثیر جنگ نمی توانیم به كارهای دیگرمان بپردازیم. حضورم در شلمچه و خرمشهر یك علت دیگر هم دارد آنهم جویا شدن تاثیرات جنگ از نزدیك است. وی عنوان كرد: در تجارت سر رشته ای ندارم و برای انجام كارها و مراودات تجاری و اقتصادی با ایران باید شاهد اجرایی شدن توافقات و گذر از ۶ ماهه نخست مقدمات آن باشیم. قائم مقام وزیر امور خارجه کشور سوئیس بیان كرد: بعد از اجرای توافق علاقه مندیم روابط تجاری با ایران را گسترش داده و به دوران قبل از تحریم یا حتی مهمتر از آن برگردیم كه این گسترش روابطخودش می تواند یك توافق برد – برد جدید باشد. روسیر ادامه داد: به هر حال دلایل مختلفی باعث شد تا ۱+۵و ایران پای میز مذاكره بنشینند. هر چند كه شرایط برای این توافق برد – برد بود ولی دو گروه موافق و منتقد این توافقات ایجاد شد. گروه منتقدانی كه معتقدند كه بعد از توافق ایران هم همكاری نخواهند كرد. ولی من موافق این توافقات بوده و امیدوارم ایران با همكاری های خود دوباره به عرصه های جهانی برگردد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید