سوریه ناامن‌ترین و ایسلند امن‌ترین کشورهای جهان | اتاق خبر
کد خبر: 124815
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1394 - 14:09
اتاق نیوز - طبق جدیدترین تحقیقی که انجام شده است سوریه به دلیل جنگ داخلی و نفوذ داعش خطرناک‌ترین کشور جهان است. در این لیست ایسلند به عنوان امن‌ترین کشور جهان معرفی ش...
اتاق نیوز - طبق جدیدترین تحقیقی که انجام شده است سوریه به دلیل جنگ داخلی و نفوذ داعش خطرناک‌ترین کشور جهان است. در این لیست ایسلند به عنوان امن‌ترین کشور جهان معرفی شده است.
به گزارش اتاق نیوز  به نقل از روزنامه الیوم السابع مصر، طبق یک تحقیق جدید کشور سوریه با توجه به مشکلات ناشی از جنگ داخلی و گسترش سریع گروه تروریستی داعش خطرناک‌ترین کشور جهان است. در رتبه بندی "شاخص جهانی امنیت" مصر نیز در رتبه هفتاد و سوم جهان قرار دارد. طبق گزارش روزنامه ایندیپندنت کشور سوریه در سال 2008 از جمله امن‌ترین کشورهای جهان بود. طبق این شاخص در سال 2015 کشورهای خاورمیانه و آفریقا جزو 10 کشور آخر این فهرست هستند. بعد از سوریه، عراق دومین کشور خطرناک جهان است و پس از آن افغانستان است. سومالی و سودان نیز رتبه‌های ششم و هفتم این لیست هستند . پاکستان در جایگاه هشتم و کره شمالی در جایگاه نهم این لیست در بین بدترین‌ها قرار دارند. طبق این شاخص کشور ایلسند امن‌ترین کشور جهان و پس از آن دانمارک قرار دارد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید