سفر سه وزیر اسپانیایی به تهران در اوایل سپتامبر | اتاق خبر
کد خبر: 126623
تاریخ انتشار: 10 مرداد 1394 - 15:31
اتاق نیوز - در ادامه تمایل کشورهای اروپایی جهت گسترش روابطشان با تهران بعد از توافقنامه وین و سفر برخی از مقامات کشورهای عضو این اتحادیه به ایران وزرای خارجه، ‌انرژی...
اتاق نیوز - در ادامه تمایل کشورهای اروپایی جهت گسترش روابطشان با تهران بعد از توافقنامه وین و سفر برخی از مقامات کشورهای عضو این اتحادیه به ایران وزرای خارجه، ‌انرژی، صنعت و توریسم اسپانیا در اوایل ماه سپتامبر (اواسط شهریورماه) به تهران سفر می‌کنند.
سایت خبری ال‌موندو به نقل از منابع دولتی، اعلام کرد: خوزه مانوئل گارسیا وزیر امور خارجه اسپانیا، خوزه مانوئل سوریا وزیر توریسم و آنا پاستور وزیر انرژی و صنعت این کشور اروپایی جهت باز کردن راه برای حضور شرکت‌های اسپانیایی در ایران در اوایل ماه سپتامبر به تهران سفر می‌کنند. ال‌موندو با اشاره به این‌که این سفر بعد از توافق ایران و گروه 1+5 در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد ادامه می‌دهد این توافق باعث پایان یافتن انزوای اقتصادی ایران بعد از اعمال تحریم‌ها از سال 2012 خواهد شد. این گزارش با اشاره به پتانسیل‌های ایران در زمینه انرژی و ژئواستراتژیک ادامه می‌دهد که شرکت‌های اسپانیایی علاقه‌مند هستند که در زمینه انرژی، زیرساخت و ارتباطات از راه دور در ایران سرمایه‌گذاری کنند. این سایت اشاره می‌کند که قبل از تحریم‌های اقتصادی ایران دو شرکت رپسول و سپسا دو شرکت اسپانیایی بودند که در زمینه صنعت نفت و انرژی با ایران همکاری داشتند. بر اساس این گزارش، روسای دو شرکت یاد شده هیأت اسپانیایی در سفر به تهران را همراهی می‌کنند و قرار است وزرای انرژی و توریسم اسپانیا با همتایان ایرانی خود دیدار کنند. در هفته گذشته لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران سفر کردند و با برخی از مقامات عالیرتبه کشورمان از جمله وزیر امور خارجه و رئیس جمهور دیدار کردند. در هفته جاری نیز قرار است وزیر امور خارجه ایتالیا به همراه وزیر توسعه و اقتصاد این کشور سفری دو روزه به تهران داشته باشند. طبق برنامه اعلام شده در اواسط شهریورماه رئیس جمهور اتریش نیز به تهران سفر خواهد کرد. سفیر اسپانیا در تهران نیز اعلام کرده سفر هیأت اسپانیایی به تهران در 7 سپتامبر (16 شهریورماه) صورت می‌گیرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید