هوای کشور تا آخر هفته گرمتر می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 126736
تاریخ انتشار: 11 مرداد 1394 - 09:52
اتاق نیوز - سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در کشور در اواخر هفته جاری خبر داد و اعلام کرد که در سه روز آینده در شرق و برخی استان‌های مرکزی کشور وزش باد شدید به همرا...
اتاق نیوز - سازمان هواشناسی از افزایش نسبی دما در کشور در اواخر هفته جاری خبر داد و اعلام کرد که در سه روز آینده در شرق و برخی استان‌های مرکزی کشور وزش باد شدید به همراه گردوخاک رخ می‌دهد.
با توجه به تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در ساعات بعدازظهر و اوایل شب روز یکشنبه به سبب رشد ابرهای جوششی رگبار و رعدوبرق و وزش باد محلی در شمال‌غرب و غرب کشور و همچنین هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد. این شرایط روزهای دوشنبه و سه شنبه برای هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود. طی این سه روز در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در برخی نقاط هرمزگان و جنوب کرمان به سبب رگبار شدید باران آب گرفتگی معابر عمومی و وقوع سیل دور از انتظار نیست. در سه روز آینده در برخی نقاط شرق کشور به‌ویژه در منطقه زابل و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در استان‌های سمنان، قم و شمال اصفهان در برخی ساعات همراه با گردوخاک پیش‌بینی می گردد. همچنین در روزهای یکشنبه و دوشنبه سواحل شرقی دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. شایان توجه است که هوای گرم تا اواخر هفته در کشور حاکم خواهد بود و برخی مناطق در اواخر هفته روند افزایش نسبی دما را خواهند داشت. آسمان امروز تهران صاف گاهی با وزش باد است و در بعدازظهر در ارتفاعات این استان رشد ابر اتفاق می‌افتد. امروز شهرکرد با دمای ۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان است.  
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید