تفاهمنامه همکاری سه جانبه در اتاق اصناف ایران امضاء شد | اتاق خبر
کد خبر: 128853
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1394 - 13:38
اتاق نیوز - در اجرای هر چه بهتر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های راهبردی در حوزه اصناف و تعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با تشکل‌های صنفی و به منظو
اتاق نیوز - در اجرای هر چه بهتر سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های راهبردی در حوزه اصناف و تعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با تشکل‌های صنفی و به منظور فراهم آوردن موجبات توسعه سرمایه‌گذاری در اصناف (با اولویت صنوف تولیدی)، تفاهمنامه همکاری مشترک صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، اتاق اصناف ایران، مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی کشور امضا شد.
به گزارش اتاق نیوز، این تفاهمنامه که در حاشیه سومین اجلاس دور ششم اتاق اصناف که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد،در ۸ ماده تنظیم شده و هدف از آن فراهم شدن زمینه های لازم برای برخورداری بنگاه های خرد، کوچک و متوسط صنفی از امکانات و خدمات صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک است. این تفاهمنامه بین علی فاضلی رییس اتاق اصناف ایران، علی تعقلی مدیرعامل و عضو هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و یداله صادقی رییس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دبیر هیات عالی نظارت به امضا رسید. مدت اعتبار این تفاهمنامه دو سال است که بر اساس آن صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک متعهد است برای بنگاه های صنفی در مناطق غیرمحروم معادل ۷۰ درصد اصل و سود تسهیلات و در مناطق محروم معادل ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات دریافتی تا سقف ۱۰ میلیارد ریال ضمانتنامه صادر کند. صندوق مذکور همچنین متعهد است تمهیدات لازم را برای بهره مندی اصناف از تسهیلات این تفاهم نامه به گونه ای تنظیم کند که در هیچ حالتی نرخ و شرایط صدور ضمانت نامه ، فراتر از نرخ و شرایط سایر صنایع کوچک و متوسط نباشد. همچنین معرفی بنگاه های صنفی متقاضی واجد شرایط ( اولویت با اصناف تولیدی) صدور ضمانت نامه به صندوق، همکاری در تنظیم و ارائه جدول پیشنهادی در خصوص سهمیه استانی و ارائه آن به صندوق و مرکز یاد شده و ارسال گزارش های سه ماهه نیز از جمله حقوق و تعهدات اتاق اصناف ایران است. ابلاغ تفاهمنامه و شرایط صدور ضمانت نامه به سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور، ارائه پیشنهاد برای بهبود خدمات صندوق مذکور در زمینه خدمات دهی بهتر به اصناف و همکاری با صندوق در ایجاد ارتباط سازمان یافته با بانک های عامل و موسسات مالی و اعتباری نیز از جمله وظایف مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دبیرخانه هیات عالی نظارت است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید