نگرانی پنتاگون از عدم آمادگی ارتش آمریکا برای مقابله احتمالی با روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 130300
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1394 - 12:10
اتاق نیوز - برخی مقامات پنتاگون در نشستی غیرعلنی اعتراف کرد‌ه‌اند که ارتش آمریکا به دنبال سال‌ها جنگ در خاورمیانه فرسوده شده و برای درگیری نظامی طولانی مدت با یکی ا...
اتاق نیوز - برخی مقامات پنتاگون در نشستی غیرعلنی اعتراف کرد‌ه‌اند که ارتش آمریکا به دنبال سال‌ها جنگ در خاورمیانه فرسوده شده و برای درگیری نظامی طولانی مدت با یکی از قدرت‌های بزرگ جهانی همچون روسیه آماده نیست.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مقامات پنتاگون به یکسری بازی‌های جنگی محرمانه آژانس‌های مختلف آمریکا که اخیرا صورت گرفته و مانورهای نظامی در اروپا برای حمایت از این ارزیابی اشاره کردند. این افشاگری در زمانی صورت گرفته که تعداد بسیاری از مقامات عالی رتبه ارتش آمریکا مسکو را به عنوان یکی از تهدیدهای وجودی مهم برای کشورشان توصیف کرده‌اند. واشنگتن از زمان آغاز بحران اوکراین نسبت به روسیه سیاستهای سختگیرانه‌ای را در پیش گرفته است. دو تن از مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند: دو مساله مهم نگران کننده موضوع لجستیکی و توانایی کنونی واشنگتن برای حفظ حضور نیرویی گسترده در کشورهای حوزه بالتیک یا شرق اروپا است. کشورهای عضو ناتو مدت‌ها است تاکید کرده‌اند که نگران اقدامات روسیه در شرق اروپا هستند. یکی از این مقامات پنتاگون گفت: آیا امروز می‌توانید روس‌ها را در جنگی طولانی شکست دهیم؟ البته که می‌توانیم اما این اقدام همه چیزمان را می‌گیرد. منظور ما این است که در حال حاضر به اندازه‌ای که می‌خواهیم آماده نیستیم. برخی کارشناسان معتقدند، وزارت دفاع آمریکا از تهدید غیروجودی روسیه برای رسیدن به اهداف نامرتبط بیشتر استفاده می‌کند. مقامات ارتش آمریکا برای تامین خواسته‌ها و تضمین بالاترین حد ممکن بودجه می‌توانند به راحتی چالش‌های موجود را زیادی بزرگ کرده یا چالش جدیدی بتراشند. ارتش آمریکا مجبور شده تا 80 هزار تن از نیروهایش را کاهش دهد و اگر کنگره نتواند بن بست کنونی بودجه را رفع کند، 40 هزار نیروی دیگر نیز در سال آتی میلادی از ارتش حذف خواهند شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید