«اوباما» درباره توافق هسته‌ای با ایران پنهان کاری کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 130468
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1394 - 08:26
اتاق نیوز - یک نشریه رژیم اسرائیل، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را متهم به پنهان کاری درباره توافق هسته ای ایران از سال ۲۰۱۱ کرد....
اتاق نیوز - یک نشریه رژیم اسرائیل، «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را متهم به پنهان کاری درباره توافق هسته ای ایران از سال ۲۰۱۱ کرد.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از جویش پرس چاپ سرزمین های اشغالی، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از سال ۲۰۱۱ درباره توافق هسته ای با ایران مبادرت به پنهان کاری کرده است. این رسانه مدعی شده است که اخیرا اطلاعات به دست آمده از اظهارات مقامات ایرانی نشان می دهد که باراک اوباما از سال ۲۰۱۱ به ایران وعده داده بوده که ایران می تواند چرخه کامل سوخت هسته ای خود را حفظ کند، امری که اوباما سالها آن را پنهان کرده است. بنا به نوشته این رسانه، توافق هسته ای با ایران یک نمایش دو مرحله ای است. در مرحله اول مذاکرات برای توافق پیش رفته است و مرحله دوم تلاش برای متقاعد کردن افکار عمومی آمریکا است. در بخش دیگری از این گزارش آمده است این مذاکرات نمایش های فرعی دیگری نیز دارد که شاید مهمترین آنها پیش دستی کردن بر کنگره و اجرای ساز و کاری است که موجب شود برنامه جامع اقدام مشترک با حمایت فقط یک سوم اعضای کنگره، به تصویب برسد. نویسنده معتقد است از نظر سیاسی برای اوباما فقط امضا توافق مهم بوده است زیرا معلوم شدن نقاط ضعف آن سالها طول خواهد کشید.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید