بازنده اصلی توافقات هسته ای از نگاه رئیس اتحادیه آهن فروشان | اتاق خبر
کد خبر: 131276
تاریخ انتشار: 28 مرداد 1394 - 12:02
اتاق نیوز - رییس اتحادیه آهن فروشان  با ابراز نگرانی در خصوص آینده مبهم ورود هیأت های تجاری خارجی مرتبط با صنعت فولاد،عنوان کرد: چنانچه دستاورد این مذاکرات؛ واردات ک
اتاق نیوز - رییس اتحادیه آهن فروشان  با ابراز نگرانی در خصوص آینده مبهم ورود هیأت های تجاری خارجی مرتبط با صنعت فولاد،عنوان کرد: چنانچه دستاورد این مذاکرات؛ واردات کالاهای مشابه تولید داخل باشد، تولیدکنندگان کشورمان بازنده اصلی فضای به وجود آمده در کشور خواهند شد.
محمد آزاد در گفت وگو با اتاق نیوز افزود: دولت باید از حالا برای شرایط پیش رو تدابیر لازم را فراهم کند و با قرار دادن تعرفه بر واردات قدرت رقابت پذیری در قیمت ها را برای تولید کنندگان فراهم کند. وی تصریح کرد: طرح های عمرانی کلان که سال 93 تصویب شد در سال جاری به کندی در حال احداث است و  این موضوع باعث می شود تا پایان سال جاری هیچ جهشی را در بازار اکثر صنوف از جمله صنف فروشندگان آهن شاهد نباشیم. رییس اتحادیه آهن فروشان تهران با اعلام اینکه مصرف عمده آهن ومیلگرد در بازار مسکن است، گفت: با توجه به کاهش صدور پروانه ساخت وساز بازار آهن هم در رکود به سر می برد. وی با اشاره به این که تولیدات کشور سالانه افزایش 10 درصدی دارند و رکود حاکم بر بازار منجر به مازاد تولیدات شده است،افزود: چنانچه در بازار جهانی افزایش سهم و چاره اندیشی برای توسعه بازار نداشته باشیم؛ دیگر فعالیت در صنعت فولاد، صرفه اقتصادی مناسبی برای تولیدکنندگان نخواهد داشت.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید