بخش تعاون بورس اختصاصی می‌خواهد | اتاق خبر
کد خبر: 131846
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1394 - 08:58
اتاق نیوز - دبیرکل اتاق تعاون ایران با تاکید بر تشکیل بورس مستقل بخش تعاون گفت: بخش تعاون باید 50 درصد بازار سرمایه را در اختیار بگیرد....
اتاق نیوز - دبیرکل اتاق تعاون ایران با تاکید بر تشکیل بورس مستقل بخش تعاون گفت: بخش تعاون باید 50 درصد بازار سرمایه را در اختیار بگیرد.
ماشاءالله عظیمی اظهار کرد: برابر قانون بخش تعاون می‌تواند شرکت سرمایه‌گذاری و کارگزاری داشته باشد از این رو در جهت تقویت نهادهای مالی بخش تعاون به دنبال اصلاح برخی آیین‌نامه‌ها هستیم. وی درعین حال افزود: با توجه به اینکه فرابورس چندان فاصله‌ای با بورس ندارد به تشکیل فرابورس اختصاصی تعاون نیز به عنوان یکی از اولویتهای این بخش فکر می‌کنیم. عظیمی تصریح کرد: دغدغه ما اصلاح شیوه نامه‌ها و دستورالعمل‌هاست و به سازمان بورس اعلام کرده‌ایم که اگر باور تعاون از صدر تا ذیل سازمان بورس به وجود آید تعاونی‌ها مشکلی در ورود به بورس نخواهند داشت. دبیرکل اتاق تعاون ایران درعین حال از تشکیل کارگروهی میان اتاق تعاون و سازمان بورس به منظور شناسایی آیین‌نامه‌های قابل اصلاح خبر داد و افزود: آنچه برای ما اهمیت دارد در درجه اول استفاده از ظرفیتها و در درجه دوم اصلاح آیین نامه‌ها و برخی ساختارهایی است که به واسطه آن بخش تعاون بتواند در تمام ارکان بازار سرمایه حضور داشته باشد. به گفته عظیمی برابر قانون سیاستهای کلی اصل 44 بخش تعاون باید 50 درصد از سهم بازار سرمایه را در اختیار بگیرد. وی در پایان تصریح کرد: با توجه به اشتیاقی که در سازمان بورس برای ورود بخش تعاون به بازار سرمایه وجود دارد در صددیم تا اسناد بالادستی معطل مانده و برخی شیوه‌نامه‌ها را مورد بازنگری و اصلاح قرار بدهیم.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید