تاثیر۱۰درصدی کیفیت بخشی در تعیین شهریه مدارس غیردولتی | اتاق خبر
کد خبر: 131950
تاریخ انتشار: 31 مرداد 1394 - 11:07
اتاق نیوز - مدیرکل سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه به اندازه کافی نگاه تنگ‎نظرانه نسبت به مدارس غیردولتی وجود دارد، گفت: امسال کیفیت بخشی حداقل ۱۰ درصد در تعیین
اتاق نیوز - مدیرکل سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه به اندازه کافی نگاه تنگ‎نظرانه نسبت به مدارس غیردولتی وجود دارد، گفت: امسال کیفیت بخشی حداقل ۱۰ درصد در تعیین شهریه مدارس غیردولتی نقش دارد.

مجتبی زینیوند در همایش دوره آموزشی مشارکت مردمی و توسعه مدارس غیردولتی با رویکرد سند تحول بنیادین که در سالن همایش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، اظهار کرد: یک معلم آموزش‌دیده و با انگیزه در تحول و ارتقای کیفیت‌های آموزشی و پرورشی و ارائه الگوهای مورد انتظار اولیا نقش مهمی می‌تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه کیفیت آموزشی نقش تاثیرگذاری را در مدارس غیردولتی دارد، افزود: موسس، مدیر، مدیر مشارکت و کارشناسی و مسئول غیردولتی با همدلی و همزبانی می‌توانند به ارتقای کیفیت مدارس غیردولتی کمک کنند.

مدیر کل سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ادامه داد: دسترسی به کیفیت مدارس غیردولتی با هماهنگی و تعامل، اشتراک مصادیق و اتحاد و همدلی بین موسسان و مدیران مشارکت به وجود می آید که موجب می شود نیروهای توانمند نیز تربیت شوند.

زینیوند اظهار کرد: اکثریت افرادی که عمری در آموزش و پرورش مسئولیت داشتند و پس از بازنشستگی تجارب خود را به مدارس غیردولتی آورده‌اند و باید مدیران مشارکت و کارشناسان مدارس غیردولتی از آنان استقبال کنند.

وی تاکید کرد: به اندازه کافی نگاه تنگ‌نظرانه و سختگیرانه به مدارس غیردولتی وجود دارد، لذا باید همدلی و هماهنگی بین مسئولان مدارس غیردولتی وجود داشته باشد تا منجر به کیفیت شود.

مدیر کل سازمان مدارس غیردولتی یادآور شد: کیفیت بخشی در تعیین الگوی شهریه از ۷ درصد به ۱۰ درصد رسیده است و ۵۰۰ امتیاز نیز برای به کارگیری معلمانی که رشته تحصیلی آنان با تدریسشان مطابقت دارد و همچنین برای برگزاری آموزش‌های ضمن خدمت در نظر گرفته شده است و در سال جاری حداقل ۱۰ درصد کیفیت بخشی در تعیین الگوی شهریه مدارس غیردولتی نقش دارد.

زینیوند عنوان کرد: نظارت بر مدارس غیردولتی وظیفه ما است اما باید بعد از حمایت و هدایت باشد. نظارت باید قوت قلبی برای مدیر مدارس غیردولتی باشد نه اینکه او را به زمین بزنیم. در دستورالعمل جامع اولویت ما همین است.

 منبع: مهر

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید