Performancing Metrics

صنعتگران بخش نوشیدنی ها با وجود شرایط تحریم فعالیت مطلوبی دارند | اتاق خبر
کد خبر: 140611
تاریخ انتشار: 23 شهریور 1394 - 14:26
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت : تولید کنندگان صنایع نوشیدنی که در ششمین نمایشگاه بین المللی مربوطه حاضر شده اند با وجود شرایط تحریم از روند ف
رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران گفت : تولید کنندگان صنایع نوشیدنی که در ششمین نمایشگاه بین المللی مربوطه حاضر شده اند با وجود شرایط تحریم از روند فروش تولیدات خود ابراز رضایت می کنند و فعالیت مطلوبی دارند .

به گزارش اتاق نیوز از ایرنا  ، محسن جلال پور پیش از ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاحیه ششمین نمایشگاه بین المللی نوشیدنی ها و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت : مدیران واحدهای تولید کننده نوشیدنی مشکل مواد اولیه و موانع بانکی را به عنوان مشکلات کنونی خود مطرح کردند که این امر باید با رایزنیهای لازم از سوی اتاق و دولت برطرف شود . وی رویکرد به بازارهای جهانی را به تولید کنندگان این بخش خاطرنشان کرد و افزود : موضوع بسته بندی مناسب تولیدات یکی از راهکارهای ضروری برای حضور در بازار های بین المللی است . جلال پور اضافه کرد : واقعیت این است که بنگاه های فعال در حوزه نوشیدنی و صنایع وابسته بخوبی تلاش کرده اند و اغلب غرفه داران در گفت وگوهای صورت گرفته از شرایط فروش خود راضی هستند . وی تصریح کرد : تولیدات صنایع غذایی ایران از گذشته توسط کشورهای همسایه مورد استقبال قرار داشت و اکنون در این عرصه باید با رقبا فعالیت جدی به عمل آورد و در عین حال در قالب همکاریهای مشترک به شکل واحد های بزرگ در بازار جهانی حاضر شویم . رئیس اتاق ایران ،بازار یابی جدید برای کالاهای کیفی و استاندارد ایران را در منطقه ضروری دانست و گفت : جمهوری اسلامی ایران در بخش صنایع غذایی از گذشته سرمایه گذاریهای لازم را صرف کرده و اکنون در منطقه از این لحاظ شرایط مناسبی برای تولیدات ایران وجود دارد و ضروری است از این بستر مناسب بهره گیری شود . وی امنیت غذایی ، عدم وابستگی و رشد صادرات را لازمه فعالیت در این بخش دانست و اظهار داشت : ارزش صادرات نوشیدنی ها به کشورهای همسایه بالغ بر 100 میلیون دلار است ، اما این حجم با توجه به توانمندی کشورمان کافی نیست . جلال پور موضوع کم آبی در کشور را یادآور شد و گفت : اکنون بخش کشاورزی باید برای محصولات تولیدی ، بگونه ای برنامه ریزی بکند که حداکثر ارزش افزوده را به دنبال داشته باشد . وی خاطرنشان ساخت : بازار 400 میلیون نفری منطقه پیش روی کشورمان قرار دارد و در عین حال ایران در بین این کشورها از نظر شرایط آب و هوایی ، موقعیت ممتازی دارد که با این مزیت باید بیشترین بهره برداری را انجام داد . رئیس اتاق ایران ، نبود برند شاخص ایران در صنایع نوشیدنی را یادآور شد و گفت : انتظار می رود تا زمان برگزاری هفتمین نمایشگاه یاد شده در سال آینده این کمبود برطرف شود و تولیدات شاخص ایران در بازار جهانی هویت خود را پیدا کنند . ششمین نمایشگاه بین المللی نوشیدنی ها و صنایع وابسته که روز دوشنبه توسط محسن جلال پور افتتاح شد ، تا 26 شهریورماه جاری از ساعت 10 صبح تا 18 برای بازدید عموم دایر است . نمایشگاه مزبور در فضایی به مساحت 6 هزار متر مربع و با حضور بیش از 90 شرکت داخلی و شرکتهایی از کشورهای آلمان ، ایتالیا ، سری لانکا ، مالزی و هندوستان در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا شده است .

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید